دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۲
نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: گزارش مستند و تحقیقی فاجعه منا آماده شده است و این هفته منتشر می‌شود.

به گزارش بدر پرس، حجت الاسلام والملسمین قاضی عسگر در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای منا در مسجدم امام حسن عسگری پردیسان قم افزود: مستندات و اطلاعات کافی در این باره جمع آوری شده است و  در این گزارش به مباحث حقوقی ، پیگیری امور مربوط به شهدای منا و تمهیدات لازم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی پرداخته شده است.
سرپرست حجاج ایرانی درباره پرداخت دیه به خانواده های شهدای منا گفت: عربستان پرداخت دیه را نفی نکرده و صحبت از پرداخت دیه بوده است که نحوه اجرای انرا باید توافق کرد و ان شاءالله دیه به خانواده های شهدا پرداخت شود.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر گفت: مسائل حقوقی این فاجعه را وزارت خارجه ، دادستانی و سازمان حج و زیارت و بعثه پیگیری می کنند و نتایج ان به اطلاع مردم خواهد رسید.
سرپرست حجاج ایرانی درباره حج امسال هم گفت: مذاکره با طرف عربستانی بیست و شش فروردین انجام می شود و نوزدهم فروردین ویزای هیئت مذاکره کننده ایرانی صادر شده است.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر گفت: در صورت نتیجه مطلوب در این مذاکره به مردم اطلاع رسانی می شود و کسانی که نوبت تشرفشان رسیده باید باتوجه به کمبود زمان به سرعت در کاروانها  ثبت نام کنند و مقدمات برنامه ها و آموزش حجاج آغاز شود.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به برخی نگرانیهادر جامعه درباره حج امسال تصریح کرد: مردم مطمئن باشند اگر تصمیم داشته باشیم امور حج را با توافقی که صورت خواهد گرفت انجام دهیم ، برای آنچه که با آن روبرو خواهیم شد برنامه ریزی کرده و مرحله به مرحله به مردم اطلاع رسانی می شود.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر همچنین در مراسم بزرگداشت شهدای منا در مسجد امام حسن عسکری (ع)پردیسان قم آخرین اقدامات انجام شده درباره فاجعه منا ، و سقوط جرثقیل در مسجد الحرام را تشریح کرد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد