دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۴۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور دغدغه اصلی این سازمان را نرخ بالای بیکاری و جلوگیری از ریزش نیروهای کار دانست و بر اهمیت حفظ نیروهای کار تاکید کرد.
محمدامین سازگارنژاد اظهار کرد: در شرایط فعلی، اشتغال به یکی از دغدغه‌های اساسی در سطح کشور تبدیل شده و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در صدد است که با پایداری مشاغل و حفظ شاغلان در بازار کار این دغدغه را تا حدی کاهش دهد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ نیروی کار تصریح کرد: در حال حاضر سه میلیون و 500 نفر بیکار در کشور داریم که اگر به شایستگی مدیریت نشوند ریزش نیروها در بازار کار را شاهد خواهیم بود.

سازگارنژاد در ادامه یکی از برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سال جاری را تبدیل آموزش‌های مهارتی از شیوه عرضه‌محور به سفارش‌محور عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 700 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی و 8000 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آزاد پاسخگوی سفارش مهارت از بخش‌های مختلف اقتصادی و ارائه آموزش‌های لازم هستند.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش خصوصی در فعالیت‌های کم‌حجم استفاده کنیم و فعالیت‌های سنگین و خارج از توان بخش خصوصی را مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای برعهده بگیرند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین برگزاری مسابقات ملی مهارت را در تقویت فرهنگ مهارت کشور موثر خواند و گفت: دوره‌های ارتقای مربیان باید به شکلی برگزار شود که هم ارزش افزوده ایجاد کند و هم مربیان بتوانند در حرفه‌های مختلف و جدید به آموزش بپردازند./ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد