عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۴۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۲
آغاز مرحله فینال لیگ برتر بسکتبال کشور
تیم پتروشیمی بندرامام مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال باشگاههای کشور مقابل حریف خود به پیروزی دست یافت.
تیم پتروشیمی بندرامام مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال باشگاههای کشور مقابل حریف خود به پیروزی دست یافت.
به گزارش بدر پرس،مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال از امروز آغاز شد که با توجه به رتبه بالاتر پتروشیمی در رده بندی لیگ آنها در دو بازی اول میزبان هستند و برهمین اساس از ساعت 16 در سالن اندیشه به مصاف میهمان خود پالایش وپخش آبادان رفتند.
پتروشیمی با ترکیب ادگار سوسا،‌ سعید داورپناه، بهنام یخچالی، آرمان زنگنه و حامد حدادی وارد میدان شد و در سوی دیگر نفتی‌ها با زلاتکو، مهراد آتشی،محمد جمشیدی، محمد حسن زاده و پوپویچ کار را آغاز کردند.
در کوارتر اول نفتی‌ها بهتر از حریف خود آغاز کردند و حتی 11 بر 2 پیش افتادند، اما در ادامه شاگردان شاهین طبع بازی را در اختیار گرفتند و توانستند ضمن جبران اخلاف به وجود آمده 20 بر 15 کوارتر اول را پیروز شوند.
در کوارتر دوم بازی برابر پیش رفت و حتی نفتی‌ها در امتیاز 26 بر 24 هم پیش افتادند، اما خطاهای پی در پی یاران این تیم و اعتراض حماد ثامری و عملکرد خوب حامد حدادی پتروشیمی را بار دیگر پیش انداخت، اما در نهایت این نفتی ها بودند که 15 بر 14 این کوارتر را به نفع خود به پایان رساندند. حدادی با کسب 12 امتیاز پر امتیازترین بازیکن میدان بود در نیمه اول بود.
کوارتر سوم با بازی خوب پتروشیمی آغاز کرد و آنها اختلاف 4 امتیازی کوارتر دوم را با سه امتیازی زیبای بهنام یخچالی و نمایش خوب حامد حدادی به 10 امتیاز هم رساندند، اما در دقایق پایانی نفتی ها با حرکات انفجاری محمد جمشیدی و عملکرد فوق العاده  او اختلاف را تا 6 امتیاز کاهش دادند و در نهایت ان کوارتر را 20 بر 18 به میزبان خود واگذار کردند.
در کوارتر چهارم که اوج حساسیت بازی بود دو تیم پایاپای پیش رفتند و در حالی که یک دقیقه به پایان بازی مانده بود بازی با 2 امتیاز اختلاف به سود پتروشیمی در جریان بود و پرتاب‌های پنالتی یخچالی اختلاف را به 4 رساند.
کمتر از 20 ثانیه مانده بود که آرن داودی با دریافت پنجمین خطای خود از بازی اخراج شد و با خطای پرتعداد نفتی‌ها در ثانیه های پایانی این پتروشیمی بود که در نهایت با پرتاب‌های پیاپی پنالتی 77 بر 71 برنده نخستین فینال شد.
سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام پس از پیروزی برابر پالایش وپخش آبادان در دیدار فینال لیگ برتر گفت:با توجه به حساسیت بازی هر دو تیم بازی نزدیکی ارائه دادند و پالایش وپخش نیز، جوانمردانه بازی کرد.
به گزارش بدرپرس،مهران شاهین طبع در گفتگو با خبرنگاران افزود:هر دو تیم برای پیروزی در این بازی وارد میدان شدند و شاهد نمایش نزدیک دو تیم بودیم.
وی با اشاره به اینکه مدتها بود از برگزاری رسمی به دور بودیم،افزود:به همین علت بازیکنان در شرایط آرمانی نبود وحریف از این مهم سود برد و به امتیازات خوبی دست یافت.
سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام گفت:با شناختی که از تیم پالایش نفت آبادان داشتیم بر سختی بازی واقف بودیم زیرا آنها مردانه بازی کردند.
وی ادامه داد:از اکنون نمی توان کدام تیم قهرمان است زیرا با نمایشی که تیم پالایش وپخش ارائه داد باید گفت کار سختی تا پایان این ماراتن پیش رو خواهیم داشت.
سرمربی تیم بسکتبال پالایش وپخش آبادان نیز پیس ازشکست مقابل پتروشیمی بندرامام گفت: بازیکنان تیم خسته بودند، ولی امروز نمایش قابل قبول داشتند.
حماد ثامری افزود:اگر زمان استراحت ما بیشتر بود شاید نتیجه در ماهشهر به گونه ای دیگر رقم می خورد.
وی گفت:خستگی بازیکنانمان باعث شد در دقایق پایانی تمرکز بازیکنانمان تا حدودی تحلیل برود و امتیاز مهمی را از دست بدهیم.
ثامری گفت:به طور حتم در بازی های بعدی ما نمایش بهتری خواهیم داشت و تا بازی پایانی برای قهرمانی تلاش می کنیم.
سرمربی تیم بسکتبال پالایش وپخش آبادان درپایان گفت:خوشحالیم امروز دو تیم خوزستانی زیباترین بازی لیگ ایران را به نمایش گذاشتند و همه از این دیدار زیبا لذت بردند.
تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام فردا در دومین دیدار میزبان تیم بسکتبال پالایش وپخش آبادان  است.
تیم پالایش وپخش آبادان روزهای پنجشنبه و جمعه هفته میزبان سومین و چهارمین دیدار میزبان پتروشیمی بندر امام خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد