دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶

استاندار خوزستان گفت: مرزنشین ها باید پشتیبان نظام باشند،در همین راستا افزایش توان اقتصادی مرزنشینان بسیار با اهمیت است و نگاه ویژه مسئولان را می طلبد.

به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان،دکتر عبدالحسن مقتدایی پیش از ظهر دیروز یکشنبه (22 فروردین ماه) در كارگروه مبارزه با قاچاق و ارز خوزستان اظهاركرد: در كنار رونق اقتصادی مرزها و بنادر استان، باید فعالیت هایی در راستای مبارزه با قاچاق در زمینه واردات و صادرات در پایانه ها صورت بگیرد. هنر مسئولان در این مبحث این است كه با تلفیق دستورالعمل ها و قوانین، بهترین تصمیم ها را اتخاذ کنند.

وی افزود: در صورتی كه بخواهیم فعالیتی را منطقی و تاثیرگذار به پایان برسانیم باید براساس چارچوب و ضوابط خاص آن موضوع پیش برویم. 

استاندار خوزستان با بیان اینكه میزان واردات و صادرات در استان باید با یكدیگر متناسب باشد، گفت: مسئولان می توانند از سیستم های تشویقی برای رونق و متوازن سازی صادرات و واردات در شهرستان های مرزی استفاده كنند. ارتقای كیفیت كالاهای وارد و یا صادر شده از سوی استان به صورت خودكار باعث رونق داد و ستد اقتصادی می شود.

مقتدایی با اشاره به ضرورت توجه به مناطق مرز نشین استان گفت: مرزنشین ها باید پشتیبان نظام باشند و در همین راستا افزایش توان اقتصادی مرزنشینان بسیار با اهمیت است و نگاه ویژه مسئولان را می طلبد. 

وی تصریح كرد: باید سمت و سوی بازارچه های مرزی به گونه ای پیش برود كه كالاهای وارداتی و یا صادراتی در همین بازارها خرید و فروش شوند. 

استاندار خوزستان گفت: مسئولان تعاونی و بازارچه های مرزی باید در فصل های مختلف سال و مناسب های پیش رو در زمان واردات كالا توجه كنند به عنوان مثال پیش از ورود به ماه مبارك رمضان بر روی واردات ارزاق ویژه این ماه متمركز شوند.

مقتدایی با بیان اینكه جنبه های اقتصاد مردمی در محل مبادلات مرزی مورد توجه قرار بگیرد، عنوان كرد: فرمانداران مرزی تابلوی بازارچه های دارای نام همچون بازار ته لنجی ها و همراه ملوان را جمع آوری كنند زیرا این كار برخلاف قانون است.

در این جلسه مقرر شد که در پایانه های مرزی شلمچه و چزابه حداقل یک دستگاه xray کالا (بازرسی کالا با دستگاه هوشمند) در اسرع وقت نصب و فعال شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد