دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:
جلسه شورای فرهنگ عمومی رامشیر، دوشنبه ٢٣ اردیبهشت ماه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و اعضای شورا در رامشیر برگزار شد.

همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، فرهنگ را یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید فرهنگ و هنر را به سمت مردمی‌شدن سوق دهیم.

وی افزود: امسال توسط مقام معظم رهبری سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری شده و  تأکید فراوانی نیز بر «اقدام و عمل» شده است.

قنواتی ادامه داد: فرهنگ یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی است و اقدام و عمل به معنای داشتن برنامه است و باید برنامه‌ریزی مدونی در حوزه فرهنگ صورت بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه در برخی موارد در سیاست‌گذاری‌ها مرتکب اشتباه شده‌ایم، تصریح کرد: نباید تنها در انتظار حمایت‌های دولت باشیم، بلکه ظرفیت‌های دیگر نیز باید مورد استفاده و بهره‌وری قرار بگیرد.

قنواتی ادامه داد: باید این فرهنگ را بین مردم نهادینه کنیم که برای کالای فرهنگی پول پرداخت شود و مردم برای خرید کالاهای فرهنگ هزینه کنند.

وی تأکید کرد: باید در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی، فرهنگ را همپای اقتصاد به سمت مردمی شدن سوق دهیم. امسال در حوزه فرهنگ سیاست‌هایی را در مرکز استان و شهرستان‌ها دنبال خواهیم کرد که این موضوع نیازمند طراحی و برنامه‌ریزی است و باید سند میان‌مدت تهیه شود.

قنواتی در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب نگاهی که به مقوله اقتصاد مقاومتی دارند این است که با یک اقتصاد پویا، ملی و با تکیه بر توان داخلی کشور، نسبت به مخاطراتی که متوجه نظام است بیمه شویم.

در ادامه سیداحمد محفوظیان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامشیر گفت: با برنامه‌ریزی مناسب باید رامشیر هنردوست را به رامشیر هنرپرور تبدیل کنیم.

وی افزود: رامشیر در بحث مسائل فرهنگی و قرآنی و هنری دارای ظرفیت‌های بالقوه فراوانی است که باید با برنامه‌ریزی مناسب این ظرفیت‌ها را فعال کنیم.

وی افزود: برای رفع نقاط ضعف و چالش‌ها باید آسیب‌شناسی دقیقی صورت بگیرد و با بهره‌گیری از نخبگان و افراد صاحب‌نظر در راستای برطرف‌سازی این آسیب‌ها اقدام کنیم.

محفوظیان در پایان با بیان اینکه روزشماری را برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی آماده کرده‌ایم، اضافه کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب رامشیر هنردوست را به رامشیر هنرپرور تبدیل کنیم.

سعید فیوضی فرماندار رامشیر نیز گفت: رامشیر در بحث فرهنگ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در این شهرستان، نابهنجاری‌ها و بزه‌کاری‌ها به حداقل رسیده و دارای یک شهرستان خوب و آرام هستیم و در بحث عدم وجود بدحجابی و بی‌حجابی نیز نمره بسیار خوبی می‌توان به بانوان رامشیری داد.

وی ادامه داد: با خلاءهای فراوانی نیز دست و پنجه نرم می‌کنیم و کمبود امکانات اعتباری و کم‌کاری‌های برخی نهادهای فرهنگی رامشیر را آزار می‌دهد.

وی در ادامه به هجمه فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت: فتنه‌های مذهبی و قومیتی مسائلی است که آسیب‌پذیری‌ها را به ویژه در شهرهای فقیر همچون رامشیر بیشتر می‌کند بنابراین باید اقداماتی را در دستور کار قرار دهیم که با شبیخون فرهنگی مقابله کند.

فرماندار رامشیر خاطرنشان کرد: فعال‌سازی بنیادهای فرهنگی، بهره‌گیری از ظرفیت اصحاب رسانه و قلم، هنرمندان و نخبگان می‌تواند در این مورد راهگشای مسیر باشد.

فیوضی متذکر شد: برای مقابله با هجمه فرهنگی روحانیت در صدر کار است و روحانیون باید به شبهات سیاسی و مذهبی که فتنه‌گران به وجود می‌آورند پاسخ مناسب بدهند.

وی همچنین با تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته توسط سپاه ناحیه رامشیر، اظهار کرد: سپاه این شهرستان فعالیت‌ها و اقدامات بسیار خوبی را در حوزه فرهنگ صورت داده و به نوعی کم‌کاری نهادهای دیگر را جبران کرده است.

محمد شریفات، رئیس دانشگاه پیام نور رامشیر نیز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار کرد: در عصر هجوم اطلاعات و شبیخون فرهنگی، دشمن وارد خانه‌های مردم شده و در حال اجرای دسیسه‌های شوم و پلید خود است.

شریفات به ظرفیت‌های موجود در شهرستان رامشیر اشاره کرد و گفت: نخبگانی که دراین شهرستان حضور دارند قابل قیاس با شهرستان‌های دیگر نیست، رامشیر سه شاعر برجسته دارد و آثار تولید شده توسط هنرمندان رامشیری نیز در جشنواره‌های مختلف با آثار ملی قدرت برابری و رقابت دارد.

وی عنوان کرد: با این وجود هنرمندان، قاریان و شاعران با هزینه شخصی خود در جشنواره‌های مختلف شرکت و برای این شهرستان افتخار کسب می‌کنند.

محمدرضا کاکاعید فرمانده سپاه ناحیه رامشیر نیز اظهار کرد: رامشیر از شهرستان‌های بکر و دارای مردمی با غنای فرهنگی بسیار بالا است.

وی افزود: مردم این شهرستان از لحاظ اعتقادی بسیار بصیر و معتقد هستند و همواره در همه عرصه‌ها حضور داشته و پای کار بوده‌اند و این نشانه عقبه‌ای است که رامشیر از آن برخوردار است.

فرمانده سپاه ناحیه رامشیر متذکر شد: این شهرستان یک شهرستان قرآنی است که در این زمینه افتخارات، امتیازات و رتبه‌های بسیار خوبی را احراز کرده است.

کاکاعید تصریح کرد: هرچند بیش از یک سال است رامشیر فاقد رئیس اداره تبلیغات اسلامی است و این نهاد با سرپرستی اداره می‌شود اما مردم به صورت خودجوش در همه برنامه‌ها حضور دارند و با توان مدیریتی بسیار بالایی که از آن برخوردارند مناسبت‌ها و برنامه‌های مختلف را اجرا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: تهدیدها نیز همواره وجود دارند که اگر نسبت به کنترل این تهدیدها اقدام نکنیم همچون بحران سال ٨٤ در خوزستان که رامشیر نیز از ترکش‌های آن بی‌بهره‌نبود، به بحران تبدیل خواهند شد.

فرمانده سپاه ناحیه رامشیر گفت: جریانات خزنده و انحرافات فکری در شهرستان وجود دارد که عمده‌ترین آنها در حوزه دانش‌آموزی تهدیدات اخلاقی و ...، فضاهای مجازی و سایت‌ها، تیراندازی در مراسم‌های عزا و عروسی و وجود برخی رسم‌های غلط در مراسم عزا است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد