دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۴۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
گرانی را دریابید:
باز هم صحبت از گرانی است. انگار این کابوس ترسناک خیال ندارد به این زودی ها دست از سر مردم ایران به ویژه اقشار حقوق بگیر و کم درآمد بردارد.
باز هم صحبت از گرانی است. انگار این کابوس ترسناک خیال ندارد به این زودی ها دست از سر مردم ایران به ویژه اقشار حقوق بگیر و کم درآمد بردارد.


یک روز گوشت و لبنیات، روز دیگر برنج و حبوبات و این قصه سال هاست که ادامه دارد.
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید قرار بود که بسیاری از مشکلات مردم ظرف یکصد روز حل شود حالا ما فرض را بر این می گیریم که اینها بازارگرمی برای انتخابات ریاست جمهوری بودند اما دیگر پس از گذشت سه سال نه جای توجیه دارد و نه جای فرار از واقعیت.
اکنون که مسئله برجام هم با تمام فراز و نشیب هایش به انجام رسیده است معلوم نیست که گره کار کجاست که آب خوش از گلوی مردم پائین نمی رود.
داستان گرانی ها و خالی شدن هر روزه سفره مردم شده است داستان هزار و یک شب.
هر روز یک قصه تازه با کاراکترهای تازه به صحنه می آیند تا به نوعی این مسئله را توجیه کنند.
دولت حسن روحانی با تمرکز بیش از اندازه بر موضوع هسته ای قافیه بازار را تا حدودی باخته است.
این مسئله در کنار برخی از سیاست های داخلی مانند انتخاب استانداران ضعیف در تعدادی از استان ها که در واقع نماینده دولت تدبیر و امید هستند باعث رویگردانی تعداد زیادی از مردم نسبت به کلیت دولت تدبیر و امید شده است.
اغلب کارشناسان اقتصادی بر این عقیده هستند که مهار تورم لزوما به معنای رنگین شدن سفره مردم نیست و چه بسا در پاره ای از موارد قدرت خرید ضعفا کاهش هم پیدا کرده است.
در چنین بازه های  زمانی سرنوشت سازی که رقبا از هم اکنون دنبال رای گیری و برجسته کردن ضعف های دولت هستند اینکه دولت نخواهد یا نتواند به معیشت مردم کمک کند یک "ضعف" بزرگ تبلیغاتی خواهد بود که مسببان شرایط موجود که بیشترشان از دولتمردان گذشته هستند  به بهترین شکل ممکن از آن بهره برداری خواهند کرد.
بنا بر ارائه آمارهای نگران کننده ای که وزارت بهداشت و درمان منتشر کرده است بیشتر کودکان و نوجوانان از فقر کلسیم و دیگر املاح مورد نیاز دوران رشد رنج می برند با این حال شنیده می شود که قرار است برای چندمین بار در یکی دو سال گذشته قیمت لبنیات افزایش داشته باشد.
چنین مواردی که به وفور شاهدش هستیم این نگرانی را ایجاد می کند که گروه های افراطی و رانتیرها  با سوء استفاده از چنین خلا های اقتصادی و سیاسی مجددا تجدید قوا نموده و برای سال های سال کشور را به قهقرا برگردانند.
لازم است تا دولت تدبیر و امید در کنار توجه به مسائل بین المللی و در هیاهوی آمد و شد هیئت های رنگارنگ خارجی نیم نگاهی به سفره اکثریت مردم هم داشته باشد که دیگر خیلی وقت است که دارد از رنگی بودن خارج می شود.
برچسب ها: گرانی ، تورم ، برجام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد