دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۴۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۶
شهردار اهواز گفت: در سال 1395 يك هزار و 700 طرح با اعتبار 8500 ميليارد ريال در كلانشهر اهواز اجرا مي شود.

به گزارش بدر پرس به نقل از ايرنا سيدخلف موسوي در بازديد از مركز ايرنا خوزستان اظهار كرد: امسال نيز همانند پارسال تمركز شهرداري روي روان سازي ترافيك و ساخت تقاطع هاي غيرهمسطح خواهد بود و پنج تقاطع غيرهمسطح جديد كلنگ زني مي شود.

وي از بهره برداري تقاطع غيرهمسطح جوادالائمه و دومين پارك بانوان تا دو ماه آينده خبر داد و افزود: دومين پارك بانوان در پارك جنگلي شهروند به مساحت 5.5 هكتار است كه براي نخستين بار استانداردهاي پارك بانوان در آن رعايت شده است.

به گفته وي اين پارك داراي بخش هاي تندرستي، مسير پياده روي و دوچرخه، زمين هاي بستكتبال، واليبال و تنيس و مكاني براي اجتماعات است و به وسيله ديوار محصور است.

موسوي با بيان اينكه تخصيص اعتبار از محل ماليات بر ارزش افزوده در سال گذشته بيش از 420 ميليارد ريال نسبت به سال 1393كاهش داشته اظهار كرد: اين كاهش به رغم افزايش درآمدهاي مالياتي استان و افزايش رقم ماليات بر ارزش افزوده نسبت به سال 1393 است.

وي گفت: سهم شهرداري از ماليات بر ارزش افزوده در سال 1393 ، دو هزار و 300 ميليارد ريال بوده كه در سال 1394 به يك هزار و 870 ميليارد ريال رسيده و دليل اين كاهش براي شهرداري روشن نشده است.


*ساخت يك هتل در كنار كارون

موسوي با اشاره به مشاركت پنج هزار ميليارد ريالي شهرداري اهواز و ستاد اجرايي فرمان امام در ساخت هتل پنج ستاره افزود: اين هتل قرار است در ساحل غربي كارون در كيانپارس اجرا شود.
وي درباره ممنوعيت ساخت و ساز در حريم رودخانه كارون اظهار كرد: اين هتل در فاصله 500متري رودخانه كارون احداث مي شود.

شهردار اهواز اضافه كرد: بزرگترين پارك شهربازي اهواز به مساحت 12 هكتار جنب پارك آبي است كه زيرساخت هاي آن آماده مي شود و در صورت اعلام آمادگي سرمايه گذار توسط بخش خصوصي اجرا مي شود.


*400 اتوبوس و چهار هزار تاكسي كم داريم

موسوي در خصوص توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي گفت: در شهر اهواز بايد يك هزار و 200 اتوبوس و 12 هزار تاكسي داشته باشيم كه تنها حدود 400 اتوبوس و چهار هزار تاكسي فعال هستند.
وي افزود: در دو سال اخير شهرداري 97 اتوبوس با اعتبارات شهرداري خريداري يا بازسازي كرده است.
موسوي گفت: در حوزه حمل و نقل عمومي و خريد اتوبوس و تاكسي اگر تاكنون كاري شده همه با سرمايه هاي دولت و بخش خصوصي بود.

شهردار اهواز ادامه داد: اتوبوس خودروي گراني است و براي خريد يكصد اتوبوس بايد 800 ميليارد ريال بپردازيم.

وي براي ورود اتوبوس و تاكسي از منطقه آزاد اروند نيز اعلام آمادگي كرد و گفت: متاسفانه در اين حوزه تاكنون سرمايه گذار وارد عمل نشده است و تنها در حد حرف باقي ماند.
موسوي بيان كرد: البته در شهر اهواز تاكسي هاي بخش خصوصي ساماندهي نشده به اندازه نياز وجود دارد كه مشكل تاكسي شهر اهواز را رفع كرده است چرا كه هميشه عرضه و تقاضا در كنار هم قرار دارند.


*سه هزار ميليارد ريال براي دفع آب هاي سطحي پول نياز است

وي در خصوص دفع آب هاي سطحي نيز گفت: دفع آب هاي سطحي به طرحي با اعتبار بيش از سه هزار ميليارد ريال نياز دارد كه شهرداري توان تامين مالي اين طرح به صورت كامل را ندارد.
شهردار اهواز ادامه داد: در شهر اهواز در صورتي كه بارش بالاي 30 ميلي متر شود با مشكل مواجه مي شديم كه امسال بارش حدود 70 ميلي متر را تحمل كرديم.

موسوي با بيان اينكه بيشتر پمپ هاي دفع آب هاي سطحي متعلق به شهرداري است، تاكيد كرد: اگر شركت هاي فولاد، ملي حفاري، نفت و توسعه نيشكر در بحث دفع آب هاي سطحي همكاري كنند مي توان در اين بحث اقدام مناسبي انجام داد.

وي ادامه داد: با كمك اين شركت ها و ستاد حوادث غيرمترقبه مي توان سالانه يك هزار ميليارد ريال طرح را سه ساله به طور كامل انجام داد.

موسوي گفت: در شهر اهواز چهار متر با آب دريا فاصله داريم و نمي توان آب را انبار كرد كه از آب هاي سطحي استفاده ديگري شود البته اگر روش جديدي براي دفع آب هاي سطحي باشد استقبال مي شود.

شهردار اهواز با بيان اينكه ساخت ساز در شهر اهواز بر اساس كدهاي ارتفاعي و شيب عمومي زمين رعايت نشده است يادآور شد: در شهرهايي همچون اهواز مشكل دفع آب هاي سطحي وجود دارد اما شهرهاي شيب دار اين مشكل را ندارند.

وي اضافه كرد: در اهواز از همان ابتداي ساخت شهر، كدهاي ارتفاعي براي ساخت و ساز مطالعه نشده و بر اساس معيارهاي علمي نبوده است.


*برخي بحث ها در فضاي مجازي ارزش جواب دهي ندارد

موسوي در خصوص پاسخگويي به شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي گفت: ما به فضاي مجازي جواب نمي دهيم و تنها به رسانه هاي رسمي شناسنامه دار جواب مي دهيم زيرا مطالب كذب از سوي افراد ناشناخته ارزش جواب دهي ندارد.

شهردار اهواز تصريح كرد: اين موضوع را به مجموعه قضايي اطلاع داديم كه افرادي كه با شايعات كذب تشويش اذهان عمومي مي كنند برخورد شود.


*معيار عزل و نصب در شهرداي اهواز عملكرد و كار مديران است

وي همچنين در خصوص عزل و نصب هاي اخير شهرداي خاطرنشان كرد: عزل و نصب از اختيارات شهردار است و نبايد كسي كه عزل شود حاشيه سازي كند چرا كه هر كسي در كار خود موفق نباشد بركنار مي كنيم.

موسوي اضافه كرد: انتصابات ما هيچ ربطي به مسائل سياسي از جمله انتخابات ندارد و هر كسي وظيفه خود را به نحو احسن انجام دهد در چارت شهرداري باقي مي ماند.

شهردار اهواز افزود: در شهرداري اهواز 14 سازمان، هشت معاونت و هشت منطقه وجود دارد و در معرض انتقادات و پيشنهادات مردم هستيم، پس تغييرات در شهرداري امري طبيعي است.
سيد خلف موسوي از شهريور ماه 1392 مديريت شهرداري اهواز را بر عهده داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد