دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱
مديركل آموزش و پرورش استان خوزستان:
مديركل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: به دليل نگاه ويژه استاندار خوزستان به حوزه آموزش و پرورش و اولويت قرار دادن آن در مسائل استان، رتبه خوزستان در كنكور سراسري با شش پله صعود از 27 به رتبه 21 ارتقا يافت.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خوزستان به نقل از  روابط عمومی آموزش و پرورش دزفول، محمد تقي زاده روز سه شنبه در همايش سراسری مدیران کانون های بازنشستگان آموزش و پرورش كشور در اردوگاه شهيد رجايي دزفول افزود: زماني تاريخ در مسير پيشرفت قرار مي گيرد كه بتوانيم از آموزش و پرورش به عنوان اولويت اول ياد كنيم .

وي افزود: معضلي كه در حال حاضر آموزش و پرورش كشور را تهديد مي كند اين است كه آموزش و پرورش اولويت هيچ كدام از دولت هاي ايران نبوده است به همين دليل نبايد به دنبال علت و عوامل مشكلات در آموزش و پرورش باشيم.

تقي زاده نبود يك برنامه ريزي علمي را بزرگترين بحران موجود در آموزش و پرورش دانست و گفت: مشكل كمبود امكانات، نيروي انساني، فضا و تجهيزات نيست بلكه مشكل اصلي عدم وجود يك برنامه كارشناسي و علمي است لذا اگر هدف به خوبي شناسايي شود و برنامه به درستي تدوين شود مشكلات به خودي خود حل مي شوند زيرا در حال حاضر بهترين منابع انساني در آموزش و پرورش موجود است.

وي افزود: ابتداي امسال دو شاخص كنكور و امتحانات پاياني سال سوم متوسطه به عنوان دو شاخص ملي بررسي شدند.

مديركل آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار كرد: در برخي موارد مشاهده مي شود دو منطقه همجوار با 40 كيلومتر فاصله از وضعيت اقتصادي وفرهنگي و اجتماعي يكساني برخودردارند ولي يكي از مناطق رتبه اول و ديگري رتبه آخر استان را در آموزش و پرورش به خود اختصاص مي دهد كه اين نشان مي دهد هدف گذاري درستي صورت نگرفته است.

وي افزود: استان خوزستان با وجود سابقه تاريخي درخشان در شرايط فعلي شاخص هاي علمي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي آن نسبت به 40 سال گذشته شكسته شده در حالي كه استان يزد در طول 22 سال اخير رتبه نخست كشور را در كنكور دارد و خوزستان در اين مدت در رتبه 28 تا 30 بوده است.

تقي زاده گفت: خوزستان كانون جنگ جهاني اول، دوم و جنگ تحميلي بعنوان سومين جنگ جهاني بوده است كه ساختمان ها، امكانات و روان انسان ها را دچار آسيب كرده است و براي تحول در آموزش وپرورش بايد نگاه ملي در اين خصوص پررنگ تر شده است كه توجه استاندار خوزستان به آموزش و پرورش قابل تقدير است و اميدواريم در كل كشور اجرا شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد