دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۹
استان های لرستان، ایلام، فارس، خوزستان، همدان، کردستان و آذربایجان شرقی از جمله استان هایی هستند که رودخانه ها و آب های سطحی در آن طغیان کرده اند، این سیلاب های فصلی برخی از محورها مواصلاتی را قطع و خسارت هایی را هم وارد کرده است. هموطنان به منظور کسب اطلاعات بیشتر با سامانه ۵۱۴۹_۰۲۱ تماس بگیرند.
 
به گزارش بدر پرس، بارش های بهاری که چند روزی است بیشتر مناطق کشور را فراگرفته؛ دشت ها را سیراب و رودها را پر آب کرد و غبار و آلودگی را از آسمان کشور شست. البته در برخی مناطق هم مشکلاتی را برای هموطنان بوجود آورده بطور مثال در خوزستان شدت بارش ها به حدی بود که سرریزهای مخزن سد دز در پی  ورود سیلاب بی سابقه، باز شد؛ ناصر چرخساز رئیس امداد و نجات، مهندس محمد حاج رسولیها معاون وزیر نیرو، مروارید استاندار ایلام، بازوند استاندار لرستان و احد وظیفه کارشناس هواشناسی این موضوع را در برنامه روی خط خبر گفتگوی 18:30 بررسی کردند.

ناصر چرخساز با اشاره به آخرین خبرها درباره استانهای سیل زده تاکید کرد: استانهای لرستان، ایلام، فارس، خوزستان، همدان، کردستان و آذربایجان شرقی از جمله استانهایی هستند که رودخانه ها و آب های سطحی در آن طغیان کرده اند، در این بین راه های ارتباطی در استان های لرستان و پل دختر از بین رفته و هم اکنون امداد رسانی به حادثه دیدگان از طریق هلی کوپتر صورت می گیرد.

رئیس امداد و نجات در ادامه تصریح کرد: در استانهای خوزستان، دزفول و حواشی کارون نیروهای امدادی هلال احمر مستقر شده اند تا در صورت بروز هرگونه حادثه ای، امداد رسانی به حادثه دیدگان به سرعت صورت گیرد، اگرچه ذکر این نکته ضروری است که که بارندگی این چند روز اخیر دریاچه هامون را که سال ها خشک شده بود را مجدد پر آب کرد.

او ادامه داد: ما تلاش کرده ایم تا مراکز پرخطر و امن را شناسایی کنیم تا در صورت لزوم حادثه دیدگان را به آم مراکز منتقل کنیم، در حال حاضر 6 اردوگاه برپا کرده ایم که 2 تا در دزفول، 2 تا در شوش و 2 تا هم در اهواز مستقر شده اند، در حال حاضر مدارس و مساجد به عنوان امن ترین مراکز شناسایی شده اند و کانون هدف ما برای انتقال حادثه دیدگان هستند.

مهندس محمد حاج رسولیها معاون وزیر نیرو با تکذیب خبر ترک برداشتن سد دز گفت: سد دز هیچ مشکلی ندارد و ما موفق شدیم سیلاب 8 هزار متر بر ثانیه را به خوبی مدیریت کنیم.

او ادامه داد: برای عدم قطع آب شرب در استانهای حادثه دیده ما از 24 ساعت گذشته سدها را شروع به آب گیری کردیم و در حال ترمیم خسارت های وارده هستیم.

مروارید استاندار ایلام با تشریح آخرین خبرها از این استان خاطرنشان کرد: شهرستان دهلران خسارت های زیادی دیده است ویژه این خسارتها در بخش کشاورزی بیشتر از بخشهای دیگر است، زیرا کشاورزان در حال درو محصولاتشان بودند که به این سیل ویرانگر برخورد کردند و عملا محصولات شان نیز تباه شد.

او ادامه داد: سیل استان ایلام تا این لحظه دو مورد فوتی داشته است که یکی زن و دیگر مرد بوده است.

بازوند استاندار لرستان نیز با تشریح آخرین خبرهای از این استان افزود: میزان بارندگی های استان لرستان، در این 3 روز 130 میلی متر بوده است، بارندگی های اخیر راه های 80 روستای این استان را مسدود و تخریب کرده است.

او ادامه داد: 1500 واحد شهری دچار آب گرفتگی شده اند و محورهای خرم آباد و پل دختر نیز با توجه به طغیان رودخانه ها دچار مشکل شده اند که تا 2 ساعت آینده این محورها بطور کامل بازگشایی می شوند.

احد وظیفه کارشناس هواشناسی با اشاره به میزان بارندگی ها در کشور اظهار کرد: در طول این 3 روز در مجموع 250 میلی متر بازندگی داشتیم و انتظار داریم در طی ساعات آینده به میزان بارش ها اضافه شود، این شرایط تا فردا همچنان ادامه دارد و تا ظهر فردا به تدریج از میزان بارشها کاسته می شود.
برچسب ها: سیلاب ، خسارت ، خوزستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد