دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰
جلسه اضطراری مقابله با پیامدهای سیل در استان خوزستان و حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب، با حضور مدیرعامل و اعضای ستاد بحران این شرکت تشکیل شد . 
به گزارش بدرپرس ، مهندس بیژن عالی پور در این نشست که شامگاه پنجشنبه 26 فروردین با هدف بررسی و جمع بندی عملیات 24 ساعت گذشته این ستاد برگزار شد، با ارائه گزارشی از وضعیت تولید گفت: طی شبانه روز گذشته آمادگی و حضور مستمر نیروهای مجرب عملیاتی در نقاط آسیب خیز،باعث شد تا اثرات سیلاب بر عملیات تولید و انتقال نفت خام، ناچیز و نامحسوس باشد . 
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب یادآور شد: اولویت اول ستاد مقابله با بحران مناطق نفتخیزجنوب، امنیت و سلامت نیروهای عملیاتی و در مرحله بعد صیانت از تاسیسات و پایداری تولید است . 
مهندس عالی پور با اشاره به شدت بارندگی ها در مناطق شمالی خوزستان ، حوزه عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان، را بیش از سایر شرکت ها در معرض خطرات سیل دانست و افزود پس از آن تاسیسات شرکت های کارون،مارون و آغاجاری و گچساران،  به ترتیب در معرض پیامدهای ناشی از سیلاب قرار دارند . 
وی با اشاره به اینکه عمده چاهها و خطوط لوله این شرکت در مناطق کوهستانی و یا مسیرهای مشرف به رودهای دایمی قرار دارند،گفت: پایش مستمر وضعیت، و آماده باش کامل نیروهای عملیاتی و پشتیبانی تا فرونشستن سیلاب و عادی شدن شرایط، از اهمیتی ویژه برخوردار است . 
وی آمادگی کامل و حضور بهنگام نیروها و فراهم بودن امکانات و تجهیزات کافی در ستاد و شرکت های بهره برداری و خدماتی- پشتیبانی برای مواجهه با هرگونه حادثه یا رخداد طبیعی را نتیجهٔ ایجاد و استقرار ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این شرکت برشمرده و افزود: این شرکت و شرکت های تابع از جمله شرکت ترابری و پشتیبانی نفت،در شرایط فعلی، ضمن پیگیری اولویت های مرتبط با تولید، با ستاد بحران مستقر در استانداری خوزستان نیز هماهنگی کامل داشته و با گسیل ماشین آلات سنگین ترابری و راهسازی،به صورت توامان کمک به هموطنان ساکن در مسیر سیلاب را نیز در دستور کار دارد .   
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب با اشاره به اینکه هم اکنون مدیران ارشد و کارشناسان این شرکت با محوریت مدیریت تولید، به اقتضای شرایط تاسیسات،خطوط لوله و چاهها، تولید روزانه را برنامه ریزی و تحت نظارت دارند، اطمینان داد: تولید و انتقال نفت خام مورد نیاز صادرات و  پالایشگاه های داخلی، مطابق با برنامه ابلاغی و با کمترین میزان کاهش ادامه خواهد یافت .


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد