دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۴۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
پای مایکل جکسون هم به پرونده جنجالی فساد نفتی باز شد.
براساس آنچه روزنامه حریت ترکیه نوشته، قرار است بنجامین برافمن، وکیل مایکل جکسون از رضا ضراب در دادگاه نیویورک دفاع کند. این روزنامه اشاره کرده است این وکیل به دلیل دفاع از «دومینیک استراوس» رئیس‌پيشين صندوق بین‌المللی پول در جریان اتهامات جنسی مطرح‌شده علیه او شناخته شده است. 

این روزنامه با اشاره به اینکه رضا ضراب اخیرا بر سر اتهامات واردشده درباره تقلب مالی و نقض تحریم‌های ایران در میامی بازداشت شده است، می‌نویسد: «بنجامین برافمن تأیید کرده دفاع از پرونده ضراب را برعهده خواهد گرفت». براساس گزارش‌ها قرار است دادگاه ضراب، همسر ابرو گوندش خواننده مشهور ترکیه‌ای، در ماه سپتامبر در نیویورک برگزار شود. 

انتقال ضراب از میامی به نیویورک در هفته‌های گذشته صورت گرفت. رضا ضراب متهم شده میلیاردها دلار معاملات مالی در نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران انجام داده است. ضراب در سال ۲۰۱۳ برای دو ماه در ترکیه به‌عنوان بخشی از یک تحقیقات فساد بازداشت شد اما بدون محکومیت آزاد شد. آن روزها اتهام‌هایی از قبیل دوستی او با پسر اردوغان مطرح شد و اینکه ضراب در ردوبدل‌کردن محموله‌های شمش و طلا به ایران نقش داشته است. آمریکا ضراب را متهم کرده که برای دولت ایران میلیاردها دلار پول‌شویی کرده است. 

بابک زنجانی که در اواخر سال‌های دولت دهم با استفاده از روابط غیرشفاف توانست با فروش نفت و جابه‌جایی دلارهای نفتی ایران پیش برود، نیز نامش همواره در کنار نام رضا ضراب برده می‌شد. نام این دو نفر با هواپیمایی که بار طلا داشت و در فرودگاه آتاتورک ترکیه برای چندساعتی توقیف شد، پیوند خورده است. گفته می‌شود این هواپیما که هزارو ٥٠٠ کیلو طلا حمل می‌کرد، فاقد اسناد قانونی بوده است. با برگزاری دادگاه فساد نفتی و مطرح‌شدن نام ضراب در دادگاه، ارتباط کاری زنجاني و ضراب، امروز به اثبات رسید. همچنین کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با «ایلنا» با اشاره به بحث رضا ضراب گفته بود: «حکم ضراب که در آمریکا بازداشت شده است، می‌تواند مؤید صحبت‌های زنجانی باشد؛ از این جهت که ضراب با زنجانی در دورزدن تحریم‌ها در یک دوره‌ای همکاری می‌کردند. این یک واقعیت غیرقابل‌انکار است که مستندات دادگاه هم همین را نشان می‌دهد».

وکیل ضراب کیست؟
بنجامین برافمن شرکتی حقوقی به نام خود دارد. او یکی از شناخته‌شده‌ترین وکلا در ایالات متحده است و وکالت افراد معروفی چون مایکل جکسون خواننده آمریکایی و استراوس کان، رئیس پیشین صندوق بین‌المللی پول را برعهده داشته است. این وکیل آمریکایی، یهودی و پسر یکی از بازماندگان هولوکاست است. او تحصیلات خود را در رشته‌های هنر و انسان‌شناسی و حقوق در محله یهودی‌نشین بروکلین و همچنین در اوهایو ادامه داده بود. او ٦٨ساله است و وکالت چهره‌های مهم سیاسی و اعضای متهم به حضور در باندهای مافیایی را برعهده داشته است. برافمن در پرونده استراوس با سفر به اسرائیل توانست حمایت اسرائیلی‌ها از موکل خود را به دست آورد.

شکایت وزارت نفت علیه امین اموال زنجانی
در آخرین تحولی که درباره پرونده فساد نفتی رخ داده، وکیل‌مدافع شرکت ملی نفت ایران می‌گوید این شرکت علیه «قدرت تُنجل» امین اموال بابک زنجانی در ترکیه، اقامه دعوا کرده است. غلامرضا مهدوی در گفت‌وگو با «تسنیم» با اعلام این خبر گفت: «شکایت شرکت نفت علیه امین اموال بابک زنجانی در شرکت «اُونر ایر» در محاکم ترکیه مطرح است و دادگاه ترکیه مشغول بررسی موضوع است. درحال‌حاضر پرونده به کارشناسان ارجاع شده است تا دفاتر شرکت را بررسی کنند». مهدوی در پاسخ به این سؤال که «قدرت تنجل» متواری شده یا در ترکیه است، گفت: «این فرد عجالتا در ترکیه است و باید ببینیم دادگاه ترکیه چه تصمیمی می‌گیرد». از سوی دیگر وکیل‌مدافع زنجانی گفته است: «قدرت تنجل» که پیش از این به عنوان امین اموال موکلم در ترکیه شناخته می‌شد، همان فردی است که اموال بابک زنجانی را تصاحب کرده است. 

رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با «ایسنا»، با اشاره به موضوع اقامه دعوای شرکت ملی نفت ایران علیه «قدرت تُنجل» امین اموال بابک زنجانی در شرکت «اُونر ایر» در ترکیه گفت: «همان‌طورکه قبلا گفته‌ام، قدرت تنجل، اموال موکلم در ترکیه را تصاحب کرده است. اکنون اتفاقی که افتاده و شرکت نفت هم تأیید کرده این است که قدرت تنجل که یکی از امانت‌داران زنجانی بوده، اموال وی را در خارج از کشور مورد تعرض و سوءاستفاده قرار داده است؛ بنابراین ما باید تدبیری بیندیشیم که حقوق بیت‌المال و حقوق موکلم در خارج از کشور هم ملحوظ نظر قرار گیرد». 

کوهپایه‌زاده در ادامه بیان کرد: «وقتی قانون صراحت دارد و آورده که هیچ متهمی را نمی‌توانیم بیش از دو سال در بازداشت موقت نگه داریم و مکلف هستیم وی را با تأمین قرار مناسب دیگری از بازداشت موقت آزاد کنیم، به‌ نظرم اگر زنجانی بعد از گذشت دو سال از بازداشت، همچنان ممنوع‌الخروج می‌بود ولی با تأمین قرار مناسب دیگری تحت تدابیر شدید امنیتی آزاد می‌شد، بسیار مناسب‌تر بود؛ چراکه زمینه برای سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب از بین می‌رفت». وکیل‌مدافع بابک زنجانی تصریح کرد: «اکنون فرصت‌طلبان این فرصت را به‌دست آورده‌‌اند که به اموال موکلم دست‌اندازی کنند. اگر قرار باشد این تعرض مجددا تکرار شود، باید در این خصوص تدبیری اندیشیده شود».
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد