عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۴۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
توسط معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان؛
معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، وضعیت سیلاب رودخانه های استان را تشریح کرد.
به گزارش بدر پرس به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "هوشنگ حسونی زاده" با اعلام اینکه بارش های 48 ساعت گذشته، دبی آب را در ملاثانی به یک هزار و 160 متر مکعب بر ثانیه و در اهواز به یک هزار متر مکعب بر ثانیه رسانده است، افزود: هشدارهای کافی از طریق ستاد مدیریت بحران به مردم داده شده تا از نزدیک شدن به حریم رودخانه و تردد در جاده های ساحلی، تا زمان گذر از این مرحله اجتناب کنند. 
وی همچنین از مردم درخواست کرد تا اطلاعات لازم را از طریق صدا و سیما که انعکاس نظر مقامات مسئول و یا سازمان های مرتبط از قبیل فرمانداری ها یا ستاد مدیریت بحران استان است، دریافت کنند. 
معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان اضافه کرد: احتمال می رود دبی اوج سیلاب، فردا یکشنبه 29 فروردین از شهر اهواز عبور کند. 
حسونی زاده ادامه داد: میزان دبی ورودی به حوضه کارون افزون بر 500 متر مکعب بر ثانیه بوده که در سدهای زنجیره ای کارون ذخیره می شود. 
وی در رابطه با وضعیت حوضه دز گفت: ورودی متوسط این حوضه 1400 متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن 1000 متر مکعب بر ثانیه است. 
حسونی زاده تصریح کرد: دبی اوج سیلاب از مناطق دزفول، شوش و هفت تپه عبور کرده و اکنون به منطقه بامدژ واقع در 100 کیلومتری شمال اهواز رسیده است. 
وی در رابطه با وضعیت رودخانه کارون افزود: با توجه به بارش های 48 ساعت اخیر در منطقه شوشتر، مسیل دشت بزرگ فعال شده و میزان آب در رودخانه شطیط را به 600 متر مکعب بر ثانیه رسانده است. 
معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، میزان دبی ورودی به حوضه کرخه را 2000 متر مکعب و میزان خروجی آن را 70 متر مکعب بر ثانیه فقط به منظور تامین آب شرب و دبی پایه رودخانه، عنوان کرد. 
وی با اشاره به حجم 3 میلیارد و 600 میلیون متر مکعب مخزن سد کرخه تاکید کرد: اوضاع در این حوضه همچنان تحت کنترل است. 
حسونی زاده در رابطه با وضعیت حوضه مارون نیز گفت: در این حوضه میزان دبی ورودی به مخزن سد 170 متر مکعب بر ثانیه و حجم مخزن 550 میلیون متر مکعب است. 
وی همچنین خاطرنشان کرد: میزان خروجی از سد مارون با توجه به بارش های صورت گرفته در پایین دست مخزن، به پنج متر مکعب بر ثانیه کاهش داده شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد