دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶
اداره‌كل اوقاف و امور خيريه به منظور تحقق اهداف طرح تربيت حافظان قرآن كريم و در راستاي تربيت ۲۵ هزار حافظ خوزستاني، استان خوزستان را به ۶ منطقه قرآني تقسيم‌بندي كرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی فرهادی‌نژاد معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان در این نشست با بیان اینکه طرح تربیت حافظان قرآن کریم پنجمین سال اجرای خود را در سال ۹۵ تجربه خواهد کرد، گفت: منویات مقام معظم رهبری پیرامون این طرح قرآنی واضح و مشخص است و تأکید ایشان بر این امر بر اساس تفکر و شناخت از جامعه بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۰ تا پایان سال ۹۴، هفتاد و شش هزار و ۷۸۵ حافظ قرآن کریم از طرح تربیت حافظان در استان خوزستان به ثبت رسیده است، بیان کرد: با وجود آنکه این طرح دارای اشکالات و مباحث فراوانی است اما در مجموع اتفاقی مطلوب است. 

اوقاف خوزستان به تنهایی نمی‌تواند در طرح تربيت حافظان به اهداف موردنظر دست یابد

فرهادی‌نژاد با بیان اینکه استان خوزستان در سال ۹۵ با سهمیه ۲۵هزار نفر در طرح تربیت حافظان شرکت خواهد کرد، افزود: خوزستان پس از تهران، خراسان رضوی و اصفهان در مکان چهارم قرار دارد که با توجه به ظرفیت استان این آمار تهیه شده است. كه بايد گفت اوقاف خوزستان به تنهایی نمی‌تواند در این طرح به اهداف موردنظر دست یابد.

جامعه قرآني با اوقاف در طرح تربيت حافظان همراه شود

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان عنوان کرد: ما باید جامعه قرآنی را با خود همراه کرده و با خردی جمعی به این موضوع بسیار مهم وارد شویم. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال گذشته به منظور تکمیل سهمیه طرح تربیت حافظان نشستی با مؤسسات قرآنی و فرهنگی برگزار شد که در نتیجه آن در آزمون پایانی طرح که در ۱۳ اسفندماه سال ۹۴ برگزار شد تعداد ۱۲۰۰ نفر شرکت داشتند که به جرأت می‌توان گفت حدود ۱هزار نفر از آنها دانش‌آموز بودند و این امر برای ما بسیار مطلوب بوده است. 

تقسيم‌بندي خوزستان به ۶ منطقه قرآني

وی در ادامه افزود: به منظور دستیابی به توفیقات بیشتر در اهداف قرآنی شهرهای استان به صورت منطقه‌ای تقسیم‌بندی شده‌اند و بر اساس این برنامه‌ریزی هر یک از فعالان قرآنی که در امر حفظ یا قرائت فعالیت دارند به عنوان سرگروه امور قرآنی انتخاب می‌شوند و با حضور در شهرهای مربوط به حوزه فعالیت‌شان و انتخاب یک رابط قرآنی بر روند اجرای طرح نظارت خواهند داشت. نظارت آنها نیز شامل انتخاب مربی و برگزاری کلاس‌های آموزشی است.

فرهادی‌نژاد گفت: این ۶ منطقه شامل حمیدیه، دشت‌آزادگان، هویزه، بستان و سوسنگرد در یک منطقه، خرمشهر، آبادان، شادگان، ماهشهر در یک منطقه، شوش، اندیمشک و دزفول در یک منطقه، شوشتر، مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و گتوند در یک منطقه، ایذه، باغملک، رامهرمز، هندیجان و هفتکل در یک منطقه و اهواز، باوی، کارون در منطقه دیگر هستند.

ضرورت همكاري رابطان و  سرگروه‌های امور قرآني 

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان گفت: باید از سال جاری برای ۴۰۰ نفر به منظور شرکت در دوره‌های تربیت مربی کارگاه برگزار شود تا در آن آموزش‌های لازم برای اجرای طرح تربیت حافظان را بگذرانند. همچنین سرگروه‌های امور قرآنی شهرستان‌ها باید رابطان قرآنی در شهرستان‌ها را شناسایی کنند و با مربیان و ادارات اوقاف شهرها در ارتباط باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد