دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۹
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: تامین سرمایه در گردش، به همراه ایجاد زمینه برای مصرف تولیدات واحدهای صنایع کوچک می‌تواند منجر به جذب نیروی انسانی در سقف ظرفیت اشتغالزایی این واحدها شود.
به گزارش بدر پرس نورالله حسن زاده اظهار کرد: در استان حدود 2200 واحد صنعتی وجود دارد که بیش از 90 درصد آن‌ها را واحدهای صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد.
 
وی افزود: این واحدها با توجه به وضعیت و توان مالی و اقتصادی خود فعالیت می‌کنند و در دوره‌های زمانی مختلف میزان فعالیت و تولید آن‌ها متناسب با وضعیت کلی اقتصادی کشور در حال تغییر و دائماً در نوسان است.
 
حسن زاده تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده در مقاطع مختلف پیش بینی می‌شود، حدود 40 درصد واحدهای کوچک و متوسط استان به صورت نیمه فعال و راکد هستند؛ در حال حاضر در حال انجام بررسی وضعیت فعالیت واحدها جهت تعیین تعداد دقیق واحدهای نیمه فعال و راکد هستیم و بر اساس این بررسی میزان نیاز واحدها به سرمایه در گردش در این مقطع زمانی تعیین خواهد شد.
 
وی در خصوص نحوه تامین اعتبار در استان جهت رفع مشکلات این واحدها خاطرنشان کرد: طبیعتاً تامین اعتبار لازم از طریق سیستم بانکی و بر اساس اعتبارات تخصصی در قوانین بودجه خواهد بود. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اعتباراتی در قالب تسهیلات و با عنوان کمک‌های فنی و اعتباری از طریق شرکت شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک به این منظور تخصیص می‌دهد.
 
حسن زاده عنوان کرد: استان جهت تامین سرمایه در گردش واحدها از طریق وزارتخانه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیگیری‌های زیادی کرده است که متاسفانه در قانون بودجه سال گذشته اعتباری دیده نشد اما در سال جاری با توجه به صحبت‌های رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، تسهیلاتی برای رفع این مشکل در نظر گرفته‌شده که با توجه به بررسی‌های در دست انجام از وضعیت واحدها، میزان تسهیلات مورد نیاز را درخواست خواهیم کرد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: میزان اشتغالزایی واحدهای صنایع کوچک متناسب با فعالیت اقتصادی آن‌ها در نوسان است و در هر زمانی که وضعیت اقتصادی از رونق برخوردار باشد، با تمام ظرفیت، نیروی انسانی مورد نیاز را جذب می‌کند و بالعکس. به عبارتی در شرایطی که با مشکل فروش مواجه باشد نسبت به کاهش نیروی انسانی اقدام می‌کند.
 
حسن زاده گفت: در جلسات ستاد تسهیل و حمایت از تولید نیز مشکلات واحدهای صنعتی با حضور اعضای این ستاد مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد که عمده این مشکلات به دلیل شرایط خاص کشور و تحریم‌ها، بدهی معوق بانکی بوده که از توان واحدهای تولیدی خارج است؛ بنابراین استمهال بدهی‌ها اگر همراه با پرداخت سرمایه در گردش نباشد و نقدینگی لازم تامین نشود، مشکل واحدها نه تنها مرتفع نشده بلکه بیشتر هم می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد