دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۳۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
جانشين مديرعامل شركت آبفاي خوزستان گفت: سيلابها و بارندگي هاي چند روز گذشته 50 ميليارد ريال به تجهيزات و تصفيه خانه هاي 9 شهرستان اين استان خسارت وارد كرد.
به گزارش بدر پرس محسن درفشان روز دوشنبه به ميزان خسارت هاي وارده به تاسيسات و تصفيه خانه هاي سطح استان و اقدامات پيشگيرانه براي به حداقل رساندن خسارات اشاره كرد و گفت: با توجه به اعلام به موقع سازمان هواشناسي و مديريت بحران استان و جلساتي كه در استانداري برگزار شد شرايط ايجاد شده را به ادارات تابعه اعلام كرديم و پيش از وقوع سيلاب و بارندگي شديد در بيشتر شهرها به خوبي توانستيم بحران را مديريت كنيم.
وي افزود: تيم هاي مديريتي آبفاي استان در زمينه برداشت، ذخيره و توزيع مناسب آب در شرايط بارندگي شديد به نسبت عملكرد خوبي داشته و در بحث تامين آب شرب شهرستان ها مشكل جدي در سطح استان به وجود نيامد.
جانشين مديرعامل شركت آبفاي خوزستان ادامه داد: از آن جا كه تصفيه خانه فاضلاب در شهرستان دزفول در كنار رودخانه دز قرار داشت و با طغيان رودخانه بخش عمده اي از اين تصفيه خانه به زيرآب رفت اما مشكل جدي در زمينه آبرساني به اين شهرستان به وجود نيامد. 
وي هماهنگي لازم مديريت بحران استانداري و هواشناسي با تيم هاي اجرايي آبفاي استان را باعث پيشگيري از آسيب هاي احتمالي دانست و گفت: همكاري و تعامل خوب تيم هاي مديريتي آبفاي استان و كارشناسان با مديريت بحران استانداري خوزستان و تجربه اي كه در زمينه مقابله با بحران سيلاب داشتيم باعث شد خسارات بيشتري به تاسيسات اين شركت وارد نشود.
درفشان ادامه داد: بيشترخسارت هاي وارد شده به بخش تصفيه خانه فاضلاب ها در شهرستان دزفول بود اما در شهرستان هاي انديمشك و لالي نيز بخشي از تجهيزات به زير آب رفت كه ميزان خسارت ها در اين شهرها كمتر از دزفول بود.
وي تصريح كرد: از آن جا كه پيش بيني هاي لازم در زمينه سيلاب صورت گرفته بود درهيچ يك از شهرستان ها قطعي آب نداشتيم و وضعيت كيفي آب نيز در سطح استان مطلوب بود.
جانشين مديرعامل شركت آبفاي خوزستان ادامه داد: باتوجه به طغيان رودخانه دز در منطقه گوريه از توابع شهرستان شوشتر مشكل آب ايجاد شد كه در اين خصوص نيز پيش بيني هاي لازم صورت گرفته و آب هاي بسته بندي شده به اين منطقه ارسال و تاسيسات آسيب ديده نيز به سرعت با اعزام تيم هاي عملياتي تعميرخواهد شد.
وي بيان كرد:همچنين از روز شنبه شش نفر از مديران بحران مجموعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور با هماهنگي مدير عامل آب و فاضلاب كشور به منظور انتقال تجربه ها و بررسي مشكلات ايجاد شده به استان آمده وتا آخر هفته جاري در استان حضور خواهند داشت و اميد است كه بتوانيم با استفاده از دانش اين مهندسان مشكلات را به سرعت برطرف سازيم.
وي افزود: همچنين در شهرستان هاي هفتكل و لالي نيز سيلاب روند برداشت و تامين آب خام را تحت تاثير قرار داده اما با اين وجود در لالي با استفاده از مخزن ذخيره 10 هزارمتر مكعبي شرايط تحت كنترل درآمده است.
جانشين مديرعامل شركت آبفاي خوزستان نصب يك شيرقطع و وصل در خروجي ايستگاه شماره 3 فاضلاب، شهر رفيع(از توابع شهرستان دشت آزادگان در استان خوزستان) با هدف جلوگيري از برگشت آب از رودخانه درحالت بحراني و اتخاذ تمهيدات لازم براي تامين آب خصوصا در زمان قطع برق را از ديگر اقدامات اين شركت در زمان سيلاب عنوان كرد. 
بارندگيهاي چند روزگذشته در شمال خوزستان و استان لرستان باعث طغيان رودخانه هاي دز، كرخه و كارون در استان خوزستان شد كه مشكلاتي در استان بوجود آورد.
7152/6064

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد