عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۴۳۵۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳
سیستم ارت گارد ریل ها و روشنایی معابر سدمخزنی مارون به منظور حفظ ایمنی افراد در تاسیسات سد و نیروگاه نصب شد.
به گزارش بدر پرس به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، معاون سد و نیروگاه مارون با اعلام این خبر افزود: برای ایجاد ارتباط الکتریکی بین اجزا و دستگاه ها با زمین جهت هدایت جریان های مختلف به زمین، نیاز به طراحی و اجرای یک سیستم زمین است. سیستم های زمین می تواند با اهداف خاصی اجرا شوند که یکی از مهمترین اهداف آن، انتقال جریان های خطا به زمین، به منظور ایجاد ایمنی برای افراد در تاسیسات مختلف است.
"هادی هوشیار" تصریح کرد: با توجه به تردد نفرات روی تاج سد بویژه حضور بازدیدکنندگان در ایام نوروز و وجود تأسیسات مختلف روی بدنه سد مقرر شد کلیه گارد ریل ها و پایه های روشنایی که در مسیر تردد و توقف قرار دارند به شبکه زمین متصل شوند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به ساختار سنگی محیط و الزامات فنی بدنه سد، سیستم ارت به صورت شبکه مسی در دو نقطه، با ابعاد 2.4*4.8 متر مربع در نزدیکی دهانه ورودی تونل تاج و دیگری با ابعاد 4.8*4.8 متر مربع روی پوسته بالادست سد با مقاومت حدود 0.51 اهم احداث شد.
معاون سد و نیروگاه مارون همچنین افزود: هادی مسی منشعب از سیستم های ارت مذکور به کلیه پایه های روشنایی و همچنین نقاط متعدد گاردریل متصل شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد