کد خبر: ۱۴۳۵۹
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۹
همایش تبیین سیاستها در پست خوزستان برگزار شد
مدیرکل پست استان خوزستان در همايش تبیین سیاستهای پست در سال 1395،از خود باوری به عنوان مطمئن ترین راه موفقیت در برنامه های پست نام برد.
همایش "تبیین سیاستها و برنامه های شرکت پست در سال 95 " سی ام فروردین ماه سالجاری در سالن کنفرانس اداره کل پست استان خوزستان آغاز به کار کرد.
در اولین روز از این همایش که مهران حموله مدیرکل، معاونین ، روسای ستادی و اجرایی و کارشناسان ستادی حضور داشتند رویکردها و برنامه های کلی شرکت پست و اداره کل پست استان خوزستان در سال 1395 توسط حموله تبیین و ابلاغ شد.
مدیرکل پست استان خوزستان در مراسم گشایش این همایش با تبریک سال جديد و با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال "اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل "تصریح کرد: اگر در پست بخواهیم به اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانیم باید از تمام ظرفیتهای مادی و معنوی سازمان به بهترین شکل استفاده کنیم و بتوانیم  به عدم وابستگی به دولت و وزارت برسیم.
وي با بيان اين مطلب که در جهان سازمانها و شرکتهای پست خلق ثروت می کنند افزود: پست باید برای رسیدن به این نقطه سعی کند در کنار همکاری با بخش خصوصی ،ارتقاي كيفيت ، قيمت تمام شده خدمات را كاهش دهد و با توجه به نیازهای مشتریان سهم خود را در بازارهای ملی و بین المللی افزایش دهد.
حموله با اشاره به اقدامات خوبی که در سال گذشته در زمینه تحقق پست هوشمند صورت گرفته است گفت:"پست هوشمند در خدمت مردم" همچنان شالوده اساسی شعار پست در سال جاری خواهد بود و با توجه به زیرساختهایی که در سالهای گذشته در این زمینه انجام شده است این مهم در سال جاری شدت بیشتری خواهد گرفت.
مدیرکل پست استان خوزستان از دستیابی به درآمد  11 هزار و 200 ميليارد ريال و ترافيك 908 ميليون مرسوله به عنوان اهداف اصلی شرکت پست در سال 95 نام برد و تصریح کرد:برای رسیدن به این اهداف نیازمندعزم جدی و اراده دسته جمعی خواهیم بود که پیش از این نمونه این همدلی ها را در پست استان خوزستان برای دستیابی به دوردست ترین اهداف بسیار دیده و تجربه کرده ایم و کارنامه پست استان خوزستان همیشه کارنامه پرافتخاری بوده است.
وی افزود: اداره کل پست استان خوزستان موفق شد در سال گذشته در شاخص های کیفیت در بین استانهای بزرگ رتبه اول و در کل کشور رتبه سوم را کسب کند و این در حالی است که ما در کیفیت مشکلات زیادی داشتیم اما با هم برای اصلاح آن وضعیت پیمان بستیم و با هدفگذاری و برنامه ریزی توانستیم به این جایگاه برسیم.
حموله با تشريح برنامه هاي سال 95 عنوان كرد: سال 93 سال اصلاحات در پست بود که دل نگرانی ها و ناخشنودی هایی را در پی داشت و با تثبیت انجام شده در سال 94 و تحقق عدالت محوری محاسن این اصلاحات مشخص و ثابت شد. سال 95 سال تحول عظیم در شبکه پستی است و باید با آمادگی کامل و بهره برداری از زیرساخت های ایجاد شده در ایجاد این تحول عظیم  موفق عمل کنیم.
مدیرکل پست استان خوزستان ضمن اشاره به اعتماد به عنوان سرمایه ارزشمند پست گفت:نباید به این اعتماد خدشه ای وارد شود که در غیر این صورت این نقطه قوت را در کنار صحنه رقابت به رقبای پست واگذار خواهیم کرد.خودباوری در کنارارتقای کیفیت و مشتری مداری می تواند این سرمایه را حفظ کند.
صرفه جویی،رعایت آراستگی فردی و اداری،نظم و انضباط اداری و مالی،جدیت در کار،حفظ کرامت و شان کارکنان،ایجاد همدلی از موارد مورد تاکید وی در برنامه های کاری روسای ادارات در سال جاری بود.
حموله با تشریح تغییر کسب و کار از G2CبهB2Bو B2Cدر پست های پیشرفته دنیا تاکید کرد:این تغییر رویکرد در کسب و کار در پست لازمه تحقق تحولی است که به دنبال تحققش هستیم و بايد با برنامه ریزی اصولی و تلاش به سمت سرویس های تجارت الكترونيك،پست لجستيك، كالا و امانات وپست مالي برویم.
مدیرکل پست استان خوزستان GNAF ، بهنگام سازی کدپستی و آیسیک را از برنامه های اصلی پست استان خوزستان در سال 1395عنوان کرد و افزود: GNAFبه عنوان یک طرح ملی در کشور مطرح است که فرصت مناسبی برای پست در نشان دادن توانمندی هایش و همچنین ساماندهی بانک کدپستی به عنوان یکی از انحصاری ترین امتیازات پست است که باید با جدیت به اجرا در آید.
وی همچنین با تاکید بر اهمیت بهنگام سازی کدپستی خواهان نظارت کامل بر اجرای این پروژه جهت ارائه و ثبت اطلاعات صحیح و شفاف با قابلیت اتکا برای بهره برداری شد.
حموله از تجربه موفق پست خوزستان در بکارگیری افراد جوان و مستعد در انجام طرح ها و اقدامات مهم در این اداره کل سخن گفت و تاکید کرد:با شناسایی و پرورش افراد باانگیزه برای مسندهای مدیریتی می توانیم این تجربه موفق را گسترش دهیم و شاهد تحولات مثبتی در پست استان باشیم.
در ادامه اولین روز این همایش ضمن ارائه مباحث حوزه های برنامه ریزی و فناوری ،عملکرد ادارات پست شهرستانهای استان مورد ارزیابی قرار گرفت و از ادارات پست شهرستانهای سوسنگرد،شادگان و مسجد سلیمان به عنوان ادارات برتر و از واحد روابط عمومی و ستاد نماز و شورای فرهنگی به دلیل کسب رتبه اول در شبکه پستی با اهدای لوح از سوی مدیر کل تقدیر شد.

پس از آن مباحث حوزه های مدیریت و مالی و اداری شامل عملکرد و برنامه های سالجاری در هر حوزه توسط مسئولین هر واحد ارائه شد.

برگزاری کارگاه آموزشی عملی کیفیت برنامه دیگری بود که در پایان اولین روز از همایش "تبیین سیاستهاوبرنامه های شرکت پست درسال 95 " برای روسای ادارات پست شهرستانها در محل ادارات پست پیشتاز،تجزیه و مبادلات و خرید اینترنتی انجام شد. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد