کد خبر: ۱۴۳۸۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
علی ربیعی اعلام کرد؛ خانواده‌های دارای 2 معلول به بالا تا نیمه اول سال 96 صاحبخانه می‌شوند

.
به گزارش بدر پرس، همزمان با ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر، علی ربیعی  به دیدار خانواده‌ای با 4 فرزند معلول رفت.

وی در دیدار با پدر این خانواده ضمن تبریک روز پدر اخباری را در رابطه با وضعیت خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای 2 فرزند معلول به بالا اعلام کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان نیمه اول سال 95 بیش از 80 درصد معلولان تحت پوشش وسایل کمک‌توانبخشی قرار خواهند گرفت.

ربیعی در این دیدار با تبریک روز پدر به پدران کارگر و آنهایی که با تمام سختی فرزندان معلول خود را که بزرگ کردن آنها رنج مضاعف دارد، تربیت می‌کنند، گفت: شنیده بودم در خانواده‌ای، یک پدر با تمام سختی‌ها 4 فرزند معلول خود را بزرگ می‌کند.

وی افزود: در این خانواده یک فرزند مبتلا به سندرم دان، 2 فرزند دارای معلولیت ذهنی شدید و یک فرزند دختر نیز دچار معلولیت از ناحیه 2 پا است که در محله‌ای در جنوب شهر تهران مستاجر بوده و پدر خانواده با سختی‌های بسیار زندگی را اداره می‌کند.

وزیر رفاه با اشاره به حل مشکل مسکن خانواده‌های دارای دو فرزند معلول به بالا گفت: از سال 94 طرح خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای دو معلول به بالا در حال اجراست به گونه‌ای که تا پایان سال 96 تمام این خانواده‌ها باید صاحب خانه شوند.

ربیعی ادامه داد: این خانواده که دارای 4 فرزند معلول هستند در روند تحویل مسکن در اولویت قرار خواهند گرفت؛ پدر خانواده که بعد از 15 سال کار کردن هیچ سابقه بیمه‌ای نداشته و هم‌اکنون بیکار شده است تحت حمایت قرار می‌گیرد و تا پایان اردیبهشت در یک تولیدی مشغول به کار خواهد شد یا منابع مالی برای کار در اختیارش قرار می‌گیرد.

وزیر رفاه عنوان کرد: وسایل کمک توانبخشی بخش دیگری از نیاز معلولان است و امسال 100 میلیارد تومان بودجه برای تامین وسایل کمک توانبخشی معلولان در نظر گرفته شده و تا پایان سال 95 بیش از 90 درصد از معلولان تحت پوشش قرار می‌دهیم.

ربیعی ادامه داد: 11 هزار خانوار شهری دارای 2 معلول به بالا هستند که باید تحت پوشش مسکن قرار بگیرند و تاکنون 2 هزار خانه به این خانواده‌ها تحویل داده شده است البته حجم بالای تحویل‌ها در سال 95 خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قول مساعدی برای خانه‌دار شدن این خانواده دارای 4 فرزند معلول، ایجاد اشتغال برای دختر معلول خانواده و حل مشکل اشتغال پدر خانواده ارائه کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد