دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۴۴۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: نزدیک به ۴۸۱ میلیارد تومان خسارتی است که سیلاب به بخش کشاورزی این استان وارد کرد.

کیخسرو چنگلوایی پیرامون میزان خسارت هایی که در اثر سیل اخیر به کشاورزان وارد شد، اظهار کرد: در مجموع ۲۵۳ هزار و ۵۶۰ هکتار اراضی زراعی و هفت هزار و ۲۸۵ هکتار اراضی باغی خسارت دید.

وی افزود: در مجموع  از نظر توناژ ۳۲۵ هزار تن خسارت به محصولات زراعی و باغی وارد شد و سه هزار و ۵۵ رأس دام سبک، چهار هزار و ۲۳۷ رأس دام سنگین، هزار و ۷۰۰ قطعه طیور و پنج هزار و ۳۵۲ فروند کندوی زنبور عسل هم تلف شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در سیلاب های اخیر نزدیک به ۴۸۱ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی و ۲۹ میلیارد تومان هم به تأسیسات کشاورزی خسارت وارد شد.

چنگوایی اضافه کرد: امسال میزان پرداخت خسارت بیمه افزایش پیدا کرد و در هر هکتار تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش بینی شده و متناسب با آن گزینه ای که کشاورز با بیمه قرارداد بسته، است.

وی عنوان کرد: ستاد بیمه محصولات کشاورزی در استان مستقر شده و جلساتی با آنها داشتیم و به کارگزاران بیمه اعلام کردیم که با مراجعه به روستاها و گفتگوی نزدیک با کشاورزان روستایی مزارع را کنترل و میزان خسارت های وارده را هرچه سریعتر برآورد کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ادامه داد: مهم آن است که به موقع از اراضی خسارت دیده بازدید، اعلام خسارت و پرداخت کنند.

چنگلوایی با اشاره به اینکه کشاورزانی که بیمه ندارند صندوق بیمه محصولات کشاورزی تعهدی در قبال پرداخت خسارت به آنها ندارد، افزود: کشاورزانی هم که زمین هایشان را بیمه نکرده بودند میزان خسارت وارده به آنها را برآورد کردیم و از طریق سازمان مدیریت بحران کشور باید فکری برای کمک به آنها در قالب غرامت شود.

وی یادآور شد: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در سفر قبلی خود به خوزستان قول کمک برای پرداخت خسارت را داده بود و به نظر من باید به آنها کمک شود چون بالاخره آنها هم کشاورزان و دامداران ما هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه مشکل  از مدیریت و یا سوء مدیریت نبوده و ناشی از حوادث غیر مترقبه بوده و باید به آنها کمک شود، تصریح کرد: ۸۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان از مجموع یک میلیون هکتار بیمه شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد