دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۰
هیئت عالی رتبه از بازرگانان ، صنعتگران و سرمایه گذاران ویتنامی از منطقه آزاد اروند بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد اروند، اعضای عالی رتبه از اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ویتنام به همراه صنعتگران و صاحبان سرمایه ، با مدیر عامل و مدیران ارشد سازمان دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار که به معرفی طرفین انجام شد، اسماعیل زمانی ضمن خوشامدگویی به این هیئت، از خاطرات دوران نوجوانی خود و آشنایی با ادبیات مقاومت و مبارزه ملت ویتنام یاد کرد و گفت: تاریخ ویتنام تاریخ سرتاسر مبارزه و مقاومت برای آزادی بوده است و من به عنوان مبارز شیفته این ادبیات بودم و همیشه آرزوی دیدار با این ملت بزرگوار داشته ام.
امروز و پس از گذشت بیش از ۵ دهه از آن زمان، از اینکه ویتنام را در لباسی دیگر و جایگاهی همگام با کشورهای توسعه یافته می بینم بسیار خرسندم.
ویتنام امروز نیز همانند ویتنام دیروز اما در جبهه ای دیگر برای آزادی خود در حال تلاش و کوشش است و ما بر این عقیده ایم که ارتباطات اقتصادی اصلی ترین محور برای وحدت ملتهاست .
وی در ادامه و ضمن استقبال مجدد از حضور این هیئت افزود: ما امیدواریم با این شعار که ارتباطات اقتصادی پل ارتباطی میان ملتها خواهد بود، این سفر سرآغاز فصلی تازه و نوین در تعامل و همکاری در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری برای طرفین باشد.
من انتظار دارم سفر این هیئت به منطقه آزاد اروند سفری اجرایی با نتایج و بازخورد عملیاتی باشد و گروههای تخصصی طرفین وارد تعامل و همکاری شوند.
ما آماده ایم تا همکاری های مشترکی در زمینه های کشاورزی و صنایع وابسته به آن، صنایع دریایی، فراساحلی و کشتی سازی، نفت و گاز و پالایش و پتروشیمی با کشور ویتنام داشته باشیم چرا که شما در بخش کشاورزی و ما در بخش نفت و گاز و صنایع وابسته به آن دارای توانمندیها و امکانات خوبی هستیم.
شایان ذکر است در سفر هیئت اتاق بازرگانی ویتنام به منطقه آزاد اروند، علاوه بر مدیران ارشد آن اتاق، نمایندگان شرکتهای مختلف صنایع پتروشیمی، محصولات کشاورزی، بازرگانی و سرمایه گذاری نیز حضور داشتند.
در این نشست، سید علی موسوی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری نیز به کلیه سوالات مطرح شده از سوی هیئت ویتنامی پاسخ دادند.
و در پایان ضمن اهدای لوح یاد بود از سوی مدیر کل اتاق بازرگانی ویتنام به مدیر عامل منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی یادآور شد که در انتهای سفر هیئت مذکور تفاهم نامه ای مشترک در زمینه صنعت، تجارت و سرمایه گذاری فی مابین این سازمان و آن اتاق منعقد خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد