دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۷۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۳
دومین همایش روز ملی صادرات با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد اروند، دومین همایش روز ملی صادرات با حضور مقامات و مسئولین کشوری، استانی و محلی و همچنین کلیه تجار، صنعتگران و تولید کنندگان فعال در منطقه برگزار گردید.
همایش روز ملی صادرات با حضور مهندس افخمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و هیئت همراه و همچنین، حضور مهندس حسن زاده، رئیس کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرمانداران شهرستان های آبادان و خرمشهر، مدیر کل گمرک خرمشهر، مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی خرمشهر ، قائم مقام مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند ، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری و با همکاری اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر و آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند در سالن همایش های اتاق بازرگانی خرمشهر برگزار گردید.
در ابتدای شروع همایش، پس از قرائت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، پیام مدیر عامل محترم سازمان  به مناسبت روز ملی صادرات، که بدلیل شرکت در نشست ماهیانه دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور امکان حضور را نداشت، قرائت گردید.
در پیام اسماعیل زمانی، مدیر عامل منطقه آزاد اروند در روز ملی صادرات آمد: منطقه آزاد اروند تنها منطقه ای ست که تمامی فعالیتها و اهداف کلان اقتصادی و سرمایه گذاری آن به سوی حمایت از صادرات است و در این مسیر عملکردی موفقیت آمیز داشته است.
همجواری با بزرگترین بازار فعال عراق یعنی بصره، این توان و ظرفیت را در ما بوجود آورده است که فعالیت صادراتی و نه وراداتی در این منطقه داشته باشیم. حضور بازرگانان فعال و تبادل پول و سرمایه و کالا در مرز صادراتی شلمچه، اروند را آماده ورود به بازارهای شرق مدیترانه نیز کرده است.
ما در صدد هستیم که با راه اندازی و افتتاح خط ریلی خرمشهر به بصره به آن هدف نزدیک شویم چرا که می توان خطوط ریلی کشور را بدینوسیله به عراق و پس از آن شرق مدیترانه وصل نمود و منطقه آزاد اروند رابط و پایلوتی برای تجارت و بازرگانی در منطقه تبدیل شود.
مدیر عامل منطقه آزاد اروند در پایان پیام خود، ضمن آرزوی موفقیت برای بازرگانان و تجار فعال در منطقه حضور کلیه مسئولین کشوری،  استانی و محلی را خوشامد گفت.
در ادامه این مراسم، سید علی موسوی، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند نیز ضمن خوشامدگویی به معاون وزیر و هیئت همراه و دیگر مدعوین این همایش، به سخنرانی در خصوص معرفی منطقه آزاد اروند، توانایی ها و ظرفیتهایش و حوزه فعالیتش در زمینه صادرات و تجارت کالا به عراق پرداخت.
سید علی موسوی ضمن ارائه گزارش در خصوص عملکرد شش ماهه فعالیت تجاری و بازرگانی منطقه آزاد اروند، این منطقه را منحصر به فردترین منطقه  از میان دیگر مناطق آزاد کشور دانست که در آن فعالیتهای تجاری صرفا به سمت و سوی صادرات کالا و تولید می باشد.
وی در پایان سخنرانی خود از حضور مهندس افخمی که به عنوان اولین حضور وی در منطقه آزاد اروند می باشد تشکر و قدر دانی نمود.
پس از آن سید احمد حسینی فر رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر نیز ضمن خوش آمد گویی به مدعوین به ویژه معاون وزیر، انتظارات و خواسته های جامعه تجار و بازرگانان را از وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و از ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران خواست تا در جهت تقویت ساختار و حمایت بیشتر از صادرکنندگان منطقه با توجه به نقاط مشترکش با کشور عراق از جمله مذهبی، اقلیمی، فرهنگی، زبان و دیگر عوامل موثر، اقدام های لازم برداشته شود
در ادامه برگزاری همایش روز ملی صادرات، عبدالله کعبی قائم مقام منطقه آزاد اروند نیز به ایراد سخنرانی پرداختند و این روز را به همه تجار، بازرگانان و صنعتگران فعال منطقه تبریک گفت.
وی در این خصوص، سیاستهای کلی این سازمان را در جهت حمایت از فعالیت های اشتغال زا و درآمد زا به ویژه تجارت و بازرگانی و بالاخص صادرات و تولید عنوان کرد و  جایگاه این منطقه به عنوان مهمترین قطب در صادرات و تولید نسبت به دیگر مناطق آزاد کشور را نتیجه تلاش و حضور فعال سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی فعال دانست و ماموریت این سازمان را ضمن تقویت این بخش، تلاش در جهت حفظ این جایگاه قلمداد کرد.
عبدالله کعبی در بخشی دیگر از صحبتهای خود به نشست اخیری که منطقه آزاد اروند با بازرگانان و فعالان اقتصادی ایرانی و خارجی مقیم کشور امارات که در دبی برگزار گردید اشاره کرد و گفت: مزیتها و توانایی های بالقوه و بالفعل این منطقه بسیار بکر و دست نخورده ست و این را بنده در جلساتی که با تجار و بازرگانان و صنعتگران فعال در امارات داشتم مشاهده نمودم.
بسیاری از آنها علاقمند به حضور و سرمایه گذاری در اروند هستند و بر این باور هستند که منطقه آزاد اروند به زودی تبدیل به مهمترین جایگاه در عرصه تجارت و بازرگانی در منطقه خواهد شد. در جلسات پرسش و پاسخی که با آن عزیزان داشتیم به وضوح میزان اشتقیاق، علاقمندی و استقبال  آنها از حضور در منطقه را مشاهده کردم.
در پایان همایش روز ملی صادرات که با هدف حمایت و تقویت بنیه صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه برگزار گردید، از صادرکنندگان، تجار و فعالان این عرصه و همچنین خادمان صادرات  در منطقه تجلیل به عمل آمد.
اسامی صادرکنندگانی که موفق به دریافت تندیس بهترین صادرکننده نمونه منطقه معرفی شدند به قرار ذیل است:
۱٫ شرکت پتروشیمی آبادان
۲٫ شرکت شایسته کاران
۳٫ شرکت فرآورده های دریایی مرجان
۴٫ شرکت بازرگانی میلاد مسعود
۵٫ شرکت تعاونی رضوان مقتصدین خرمشهر
۶٫ شرکت پاکینه شوی خرمشهر
۷٫ مجتمع تولید کربور سیلیسیم و اکسید ستاره آبادان
۸٫ شرکت ثمر جنوب
۹٫ شرکت پویا گستر صدف
۱۰٫ شرکت تعاونی معموری خرمشهر
۱۱٫ شرکت شایع خرمشهر
۱۲٫ شرکت ملک فرجام خرمشهر
۱۳٫ سید مصطفی موسوی، تاجر نمونه در صادرات میوه و تره بار
۱۴٫ سید حمید موسوی، تاجر نمونه در صادرات انواع صنایع دستی
۱۵٫ امیر نیسی، تاجر نمونه در صادرات سرامیک و مواد معدنی

در ادامه نیز از کلیه خادمان صادرات نیز تقدیر و تشکر به عمل آمد:
۱٫ سرهنگ صفی اله بیرانوند، فرمانده هنگ مرزی خرمشهر
۲٫ عارف باوی، مدیر کل گمرک خرمشهر
۳٫ عادل دریس، مدیر اداره بنادر و دریانوردی خرمشهر
۴٫ قوام محمدی، مدیر گمرک شلمچه
۵٫ مرتضی حجازیان، مدیر شرکت تعاونی اتحاد شلمچه
۶٫ غلامرضا حیدریان، سرپرست شرکت اندیشه خلاق بندر
۷٫ محمد نظارت، مجری پروژه ساماندهی شلمچه
۸٫ شهباز خواجوی، مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد اروند
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد