حلول ماه شعبان مبارک باد       
کد خبر: ۱۹۳۴۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵

می توان مهر را اينگونه تعريف کرد که مهرماه آغاز شکوفايی است. ماهی که بايد دوباره تلاش را آغاز کرد و قدمی ديگر برای تحقق رويا هايمان برداريم. با آغاز فصل پاييز و همزمان با ريختن برگ­ های پاييزی بايد گرد تنبلی را از خود بتکانيم و از ايام نشاط نوجوانی توشه­ ای گرانبها ذخيره کنيم و به قول شيخ اجل «سعدی شيرازی» جامه عمل بپوشانيم که چه خوش سروده است:
 ای که دستت می­رسد کاری بکن           پيش از آن کز تو نيايد هيچ کار                               برچسب صد آفرين  و هزار آفرين

سال­ های نه چندان دور، برچسب صد آفرين و هزار آفرين، حکم يک مدال طلای المپيک را داشت و براي گرفتنشان تمام تلاش خود را به کار مي­گرفتيم که نمره خوبی بگيريم تا معلم مان از اين برچسب ها به ما هديه بدهد. اما چند سالی هست که ديگر برچسب­ها بچه­ ها را مثل گذشته خوشحال نمی­کند؛ زيرا بدون زحمت، آنها را از نوشت­افزاری ها می­خرند و والدين هم می­گويند:«برچسب هم برچسب­های قديم».

  
                             باز مدرسه­ ام دير شد

ياد سريال خاطره­ انگيز «باز مدرسه­ام دير شد» بخير. اکبر عبدي، بازيگر توانمند کشورمان که برايش آرزوی سلامتی می­کنيم، توانست در بيست و سه سالگي افتخار بزرگی در کارنامه­­ی هنری خود ثبت کند. به گونه ­ای که تمامی اقشار جامعه از کوچک تا بزرگ، بيننده­ی اين سريال ماندگار بودند. همگان منتظر بودند تا ببينند چه مشکلي پيش مي ­آيد يا به قول بی بی، باز «آقا محسن» چه جا گذاشته که از مدرسه جا مانده؟ سريال مذکور جزئی از خاطرات شيرين دانش آموزان دهه­ی شصتی­ هاست.

 
                             1 و 2 و 3 تنبلي بسه

کمتر کسی است که از زنگ ورزش و شور و نشاط دانش­آموزان در آن خاطره نداشته باشد. زنگی برای تخليه­ی انرژی کودکانه و برای دانش آموزان تنبل، فرصتی برای فرار از درس و مدرسه. با شروع مدارس، بازار فروش لوازم ورزشی رونق مي­گيرد و بچه ­ها مشتاق خريد انواع لوازم ورزشی پر زرق و برق و بيچاره والدينی که چند تا بچه مدرسه­ای دارند.

 

 

 

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد