میلاد با سعادت امام حسین ع و روز پاسدار مبارک باد      میلاد با سعادت امام حسین ع و روز پاسدار گرامی باد.      
کد خبر: ۲۱۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۵
محسن بابادی
تحلیل بازی فولاد و نفت و گاز گچساران در جام حذفی کشور :
ابتدا اجازه بدهید از تیم شایسته نفت و گاز گچساران شروع کنم . این تیم شگفتی ساز ، پس از آنکه قشقایی شیراز و استقلال خوزستان را درو کرد ، بسیاری از اهالی فوتبال این موفقیتها را اتفاقی و از روی شانس و اقبال میدانستند . البته اگر کمی بیشتر دقت کنید ، خواهید دید تیم قشقایی ، پرسپولیس نایب قهرمان فصل قبل و مدعی اصلی قهرمانی امسال که تغذیه کننده اصلی تیم ملی است را پشت سر گذاشته بود . همان تیم ملی ای که مقتدارنه ازبکستان و قطر و کره را از دم تیغ گذرانده است . اما شاگردان داریوش یزدی مربی کاربلد و با دانش ایران توانستند قشقایی را جوری نقره داغ کنند که دیگر نتواند سر بلند کند و دم از برد مقابل پرسپولیس بزند . از طرفی تیم استقلال خوزستان قهرمان فصل پیش و مدافع عنوان قهرمانیست و همه بیاد دارید چگونه در دام گچسارانیها و تدابیر این مربی کار کشته افتاد . هر چند چیزی از ارزشهای این  2 تیم کم نمیشود ، اما از عملکرد قابل تحسین داریوش یزدی به این راحتی ها نمیتوان گذشت .
داریوش یزدی مربی محجوب به حیا و با دانش فوتبال کشور با مدرک مربیگری A آسیا و دهها مدرک مربیگری دیگر که اخیرا با پایان نامه ای در زمینه ریلکسیشن و ریکاوری ورزشکاران در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده ، نشان داده که در جهت رسیدن به اهدافش  و برتری مقابل بزرگان ایران چگونه میتواند تجربه ، دانش ، تفکر و ایده پردازی را با محبوبیت ، خلاقیت و نیروی جوانی ترکیب نموده و در میادین بزرگ  ، بزرگی کند و سر تعظیم مقابل هیچ حریفی فرود نیاورد .
داریوش یزدی که استاد بستن تیم و ارتباط حسنه با بازیکنان و مغز متفکر آنالیز و بازیخوانی است ، امروز در اهواز ، مقابل همشهریان خود کاری کرد کارستان . تیم با روحیه و آماده گچساران با اعتماد بنفس بالا ، چنان راههای نفوذ فولاد را بست که فولاد در حسرت 1 موقعیت سالم و 100 % گلزنی حسرت به دل باقی ماند  . فولاد تیمی است که امسال روز به روز بهتر شد و اگر آن اتفاقات ورزشگاه الغدیر نبود ، تیم پرمهره استقلال را دست خالی روانه تهران میکرد . فولادی که هر چه جلوتر رفتیم  و چهره ی 1 مدعی را از خود نشان داد ،  امروز در مقابل نفتی ها حتی فرصت نفس کشید ن پیدا نکرد . بازی مبتنی بر دفاع فشرده و یارگیری من تومن و پرس شدید همراه با تفکر ضد حمله از سوی 1 تیم دسته دومی که میهمان تیمی لیگ برتری بود ، منطقی و اصولی ترین کار ممکن بود . این بازی ما را بیاد بازی ایران و آرژانتین می انداخت و گویی داریوش یزدی قصد باج دادن به هیچ تیمی را نداشته و ندارد . در این بازی ، فولاد هر چه زد به در بسته خورد و نتوانست از میان لایه های دفاعی مستحکم نفتی ها حفره و تونلی جهت رسیدن به اهدافش پیدا کند و حتی در گرفتن 1 ضربه ایستگاهی نیز در پشت محوطه جریمه نفتی ها ناموفق نشان داد و تمام اینها نشان میداد که چه آنالیز دقیقی از جانب گچسارانیها صورت گرفته بود .
فولاد که رفته رفته خطرات ایجاد شده توسط نفتی ها در ضد حملات را باور نمود احتیاط بیشتری را خصوصا در وقتهای اضافه بازی در دستور کار خویش قرار داد تا ضربات پنالتی تعیین کننده این ماراتن سنگین باشد . در ضربات پنالتی نیز تیم پرانگیزه نفت و گاز چهره برتر بود و توانست فولاد را در اهواز همانند استقلال خوزستان ناکامی بزرگ باقی بگذارد .
البته شایان ذکر است هیچ چیزی از ارزشهای فولاد کم نخواهد شد و امیدواریم در آینده هم تیم فولاد و هم نفت و گاز گچساران به روند موفقیت خویش ادامه دهند .

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد