دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۲۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۸
نخستین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس یکشنبه 25 آبان ماه با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، معاونت سازمان صنعت و معدن و تجارت و نمایندگان طراحان لباس و پارچه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوستان تشکیل شد.
   به گزارش بدر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این جلسه گفت: طراحان باید لباس‌هایی طراحی کنند که در دل خود نشانی از فرهنگ، سنت و آیین‌ها داشته باشد.باید سعی کنیم پیوند بین هویت فرهنگی و هویت قومی را مستحکم تر کنیم و در طراحی لباس ها و بحث مد و حجاب به هویت قومی نیز توجه کنیم .

   وی افزود: مجلس شورای اسلامی قانون ساماندهی مد و لباس را به تصویب رساند تا مسیر این هنر و صنعت را هموار کند و  وقت آن رسیده که ساختار مد و لباس در استان نظام‌مند شود و طراحان و تولیدکنندگان با همکاری و همراهی هم در این راستا گام بردارند. خوشبختانه در استانی زندگی می کنیم که دارای تنوع قومیتی است و آنقدر طرح ، نقش ،رنگ و سابقه پوشش مناسب در این استان وجود دارد که طراحان به بهترین نحو می توانند از آن بهره ببرند.

   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: ما در جامعه ای با یک فرهنگ غنی زندگی می کنیم و قصد نداریم لباس های گذشته را از جامعه بگیریم بلکه باید نگاه خودمان را از آن پوشش داشته باشیم و یک جریان جدید و جذاب را بدست آوریم.

     قنواتی ادامه داد: ما هرکاری انجام می دهیم برای سلامت روح و روان جامعه و کاستن از استرس هاست. انجام این کار به صورت حرفه ای، منجر به تقویت رفتارهای مثبت و از بین بردن برخی از رفتارهای ناهنجار خواهد شد.

   وی افزود: باید به گونه ای تبلیغات کنیم که میل و رغبت برای استفاده از طرح ها و لباس های جدید بیشتر شود.در بحث پوشش و لباس به هیچ عنوان نباید اجباری در کار باشد، بلکه باید به سمتی حرکت کرد که افراد  امکان دسترسی به پوشش های مناسب و با میل و رغبت خود را داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد