دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۲۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۸
نخستین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس یکشنبه 25 آبان ماه با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، معاونت سازمان صنعت و معدن و تجارت و نمایندگان طراحان لباس و پارچه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوستان تشکیل شد.
   به گزارش بدر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این جلسه گفت: طراحان باید لباس‌هایی طراحی کنند که در دل خود نشانی از فرهنگ، سنت و آیین‌ها داشته باشد.باید سعی کنیم پیوند بین هویت فرهنگی و هویت قومی را مستحکم تر کنیم و در طراحی لباس ها و بحث مد و حجاب به هویت قومی نیز توجه کنیم .

   وی افزود: مجلس شورای اسلامی قانون ساماندهی مد و لباس را به تصویب رساند تا مسیر این هنر و صنعت را هموار کند و  وقت آن رسیده که ساختار مد و لباس در استان نظام‌مند شود و طراحان و تولیدکنندگان با همکاری و همراهی هم در این راستا گام بردارند. خوشبختانه در استانی زندگی می کنیم که دارای تنوع قومیتی است و آنقدر طرح ، نقش ،رنگ و سابقه پوشش مناسب در این استان وجود دارد که طراحان به بهترین نحو می توانند از آن بهره ببرند.

   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: ما در جامعه ای با یک فرهنگ غنی زندگی می کنیم و قصد نداریم لباس های گذشته را از جامعه بگیریم بلکه باید نگاه خودمان را از آن پوشش داشته باشیم و یک جریان جدید و جذاب را بدست آوریم.

     قنواتی ادامه داد: ما هرکاری انجام می دهیم برای سلامت روح و روان جامعه و کاستن از استرس هاست. انجام این کار به صورت حرفه ای، منجر به تقویت رفتارهای مثبت و از بین بردن برخی از رفتارهای ناهنجار خواهد شد.

   وی افزود: باید به گونه ای تبلیغات کنیم که میل و رغبت برای استفاده از طرح ها و لباس های جدید بیشتر شود.در بحث پوشش و لباس به هیچ عنوان نباید اجباری در کار باشد، بلکه باید به سمتی حرکت کرد که افراد  امکان دسترسی به پوشش های مناسب و با میل و رغبت خود را داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد