دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۲۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۷
نشست مشترك معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری با صنایع نفت و گاز خوزستان سه شنبه(4 آذرماه) در شركت ملي مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد.
به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومي شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب ، در اين نشست كه با حضور دكتر جعفر توفیقی دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت و مهندس بیژن عالی پور مدير عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد ، در خصوص راهكارها و تدارك زيرساخت هاي ايجاد منطقه ویژه نفت و گاز در استان خوزستان بحث و تبادل نظر شد.
 
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در اين نشست با اعلام آمادگی این شرکت برای همکاری با معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری در زمینه ایجاد منطقه ویژه نفت و گاز خوزستان گفت: در این چارچوب می توان فضای کسب و کاری ایجاد کرد که مبنای آن دانش فنی باشد.
 
مهندس بیژن عالی پور افزود: اين شركت در گذشته نيز با معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری تفاهم نامه اي در محورهاي گوناگون از جمله تجاري سازي پروژه هاي پژوهشي داشته و مفاد آن در دست پيگيري و اجراست.
 
در ادامه جلسه ، دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری نيز گفت: صنعت نفت به عنوان مهمترین نيروي محرکه توسعه فناوری کشور نقش و جایگاه ارزشمندی در تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان دارد.
 
دكتر جعفر توفیقی افزود: اين معاونت درصدد برداشتن موانع موجود بر سر راه توسعه فناوری، و نیز تجاری کردن دستاوردها است، تا کشور بتواند به سمت ظرفیت سازی فناوری حرکت و از منابع فیزیکی و انسانی ارزش افزوده بالایی خلق و در میدان کسب و کار دانش بنیان سرمایه گذاری کند.
 
وی با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، مسیر مزبور را منطبق بر این سیاست ها عنوان کرد و گفت: باید به سمت تبدیل صنایع کشور از عملیات محور به دانش بنیان حرکت کرد.
 
دكتر توفیقی با اشاره به در دست مطالعه بودن پروژه ایجاد منطقه ویژه نفت و گاز در خوزستان ضمن تقدير از عملكرد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در زمينه ساخت داخل اظهار داشت:  با توجه به توانمندي و ظرفيت بالايي كه در مجموعه مناطق نفتخيز جنوب وجود دارد ، انتظار مي رود اين شركت در راستاي احداث اين منطقه ويژه با انجمن سازندگان صنعت نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان و ستاد ملی توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت همكاري بيش از پيش داشته باشد.
 
در اين نشست مسعود مروي مشاور دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری، نورا.. حسن زاده رئيس سازمان صنعت ،معدن و تجارت خوزستان، علي كراني رئيس هيئت مديره انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت خوزستان و حسين زنگنه قائم مقام مدير عامل،حميد دريس مدير فني و باقر پور قاسم رييس پژوهش و فناوري مناطق نفت خيز جنوب حضور داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد