دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      
کد خبر: ۲۲۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵به گزارش پایگاه خبری بدر پرس، براساس فایل صوتی که به دست پایگاه خبری بدر پرس رسیده است فرخ مرادی مدیرعامل شرکت ساختمانی آذرپاد کارگزار فروش 148 واحد مسکونی شیرین شهر مطالبی را به شرح ذیل مطرح کرده است:

سیاست های دولت در راستای افزایش توسعه اقتصادی کشور بر این مبنا صورت گرفته است که در حاشیه کلانشهرها، شهرهای جدیدی احداث شود تا در این صورت اجازه تنفس به کلانشهرها داده شود. زیرا این شهرهای جدید از رشد فزاینده کلانشهرها جلوگیری می کنند.

در استان خوزستان نیز شهر شیرین شهر در کنار کلانشهر اهواز احداث گردید که از زمان کلید خوردن پروژه ساخت شهر شیرین شهر بسیاری از مردم به دلیل دور بودن از اهواز با این طرح مخالف بودند.

مشکلات مهمی که در این راستا متوجه پروژه شیرین شهر بوده و هست این است که با وجود پنج طرح فعال کشت و صنعت در جنوب خوزستان که حدود 3000 هزار نفر پرسنل دارند اما هیچگونه حمایتی از پروژه فروش واحدهای آماده به تحویل شیرین شهر صورت نگرفته است.

شرکت های توسعه نیشکر خوزستان جهت تردد پرسنل خود مینی بوس هایی را با هزینه های بسیار بالایی کرایه کرده اند تا هروز کارمندان این 5 شرکت را در مسیر اهواز به شیرین شهر جابه جا نمایند. هزینه ماهانه هر کدام از این مینی بوس ها دو میلیون تومان است. حال این سوال باقی است که مجموعه شرکت های کشت و صنعت نیشکر خوزستان با توجه به اینکه بنگاه اقتصادی مهمی در استان تلقی می شوند چرا حاضر نیستند در پروژه ساخت مسکن شیرین شهر و خرید واحدهای مسکونی برای پرسنل خود هزینه کنند تا مجبور نباشند برای تردد نیروهای خود را با توجه به بعد بالای مسافت در حین جابه جایی با مشکل مواجه کنند؟

در طی این سال ها شاهد آن هستیم اکثر نیروهای کشت و صنعت نیشکر به دلیل خستگی ناشی از بعد مسافت از میزان کارآیی پایینی برخوردارند.

چرا مدیران شرکت های کشت و صنعت نیشکر معادل هزینه ماهانه مینی بوس ها برای احداث و ساخت مراکز رفاهی، سینما، باشگاه و پارک در شهر جدید شیرین شهر هزینه ای صرف نمی کنند؟ زیرا این امر سبب آبادانی شیرین شهر و ایجادرفاه نسبی پرنل شاغل در این مجموعه ها می شود. پاسخ اینجاست که پشت پرده این تصمیم گیری ها منافع مدیران شرکت های کشت و صنعت نهفته است زیرا از این طریق سود کلانی عاید مدیران شرکت های توسعه نیشکر خواهد شد. 

طبق ارزیابی های صورت گرفته در خصوص شرکت های توسعه نیشکر استان خوزستان بایستی چند ساله گذشته براساس اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار می شدند تا دولت بیش از این متحمل ضرر و زیان نگردد اما لازم به ذکر است با خصوصی شدن این مجموعه ها دسترسی به منابع مالی دولت کاهش می بابد و این امر منافع مدیران شرکت های توسعه نیشکر را به مخاطره می اندازد.

چرا مدیران شرکت های توسعه نیشکر خوزستان هیچگونه اقدامی را در راستای حمایت از پرسنل انجام نمی دهند و حتی حاضر به پرداخت وامی درجهت تسهیل در امر خرید واحدهای شیرین شهر به پرسنل خود نمی باشند؟ متاسفانه باید گفت مدیران شرکت های توسعه نیشکر هیچگونه گامی در جهت توسعه اقتصادی استان برنداشته اند.

گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران حاکی از آن است که دو تن از مدیران شرکت های توسعه نیشکر خوزستان به نام های مهندس سلیمانی فر و مهندس گودرزی اعضای هیات مدیره پروژه شیرین می باشند حال باید دید چه پاسخی برای این ادعا دارند.

همچنین باید دید آیا طبق ادعاهای فرد مذکور رفاه و آسایش برای ساکنین این شهر فراهم شده است یا نه. در گزارشات بعدی نظرات مدیران طرح توسعه نیشکر خوزستان و سایر مدیران اجرایی استان را در این خصوص جویا خواهیم شد.

برچسب ها: شیرین شهر ، ادعا ، تهمت
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد