عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۲۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۵
دولت در سال های اخیر توجه ویژه ای در آبرسانی به شهرخون، حماسه و ایثار، آبادان، داشته که اصلاح شبکه و مرحله دوم تصفیه خانه آب این شهر از جمله اقدام های موثر دولت است.

دولت در سال های اخیر توجه ویژه ای در آبرسانی به شهرخون، حماسه و ایثار، آبادان، داشته که اصلاح شبکه و مرحله دوم تصفیه خانه آب این شهر از جمله اقدام های موثر دولت است.
مجری طرح اصلاح شبکه آبادان در گفتگو با ایرنا اظهار داشت : در سال 92 با جایگزین کردن23 هزار متر لوله پلی اتیلن در اقطار 75 الی 355 و نصب دو هزار و 200 فقره انشعاب خانگی به همراه کنتور ، شبکه توزیع آب کوی ولیعصر این شهر به طور کامل اصلاح و بازسازی شد.
سیدمحمد جوادی افزود: با اجرای این طرح که 20میلیارد ریال هزینه در بر داشت علاوه بر تقویت فشار آب انشعاب دو هزار و 200 خانوار کوی ولیعصر از هدررفت آب و ایجاد نوسان در شبکه توزیع نیز جلوگیری شده است.
وی یادآوری کرد: در همین سال شبکه جدید توزیع آب و انشعاب های خانگی مناطق علوانیه و شطیط آبادان نیز اصلاح و بیش از دو هزار خانوار از مزایای اجرای این طرح بهره مند شدند.
جوادی گفت: در این عملیات با جایگزین کردن هفت هزار متر لوله پلی اتیلن در اقطار 110 تا 200 میلیمتر به جای شبکه قدیمی که اغلب فلزی یا فارسیت بود و نصب دو هزار فقره انشعاب خانگی به همراه کنتور، شبکه توزیع آب مناطق علوانیه و شطیط با هزینه 24میلیارد و 500 میلیون ریال به طور کامل اصلاح و بازسازی شد. اصلاح 30 کیلومتر از شبکه فرسوده کوی ذوالفقاری مرکزی آبادان نیز از دیگرپروژه هایی بود که می توان به آن اشاره کرد که این پروژه تا اصلاح 40 کیلومتر دیگر از شبکه فرسوده این منطقه ادامه خواهد یافت.
وی افزود : از دیگر اقدامات صورت گرفته در اصلاح شبکه توزیع آب شهر آبادان ، اصلاح 14 کیلومتر شبکه توزیع آب در کوی کارگر غربی با نصب 1400 فقره انشعاب خانگی می باشد که با هزینه ای بالغ بر 5/1 میلیارد تومان اجرا گردید.
جوادی در ادامه اظهار کرد : در ابتدای سال جاری با همکاری اداره آبفا آبادان 2 کیلومتر از شبکه توزیع آب این کوی کارگر شرقی در اقطار 90 الی 200 میلیمتر اصلاح و با اجرای 4 خط عبوری در بلوار دهداری کوی کارگر شرقی از شبکه جدید الاحداث کوی کارگر غربی آبدار گردید و مشکل چندین ساله کمبود و افت فشار این منطقه بطور کلی برطرف شد. 
وی متذکر شد : شبکه آب کوی کارگر شرقی 16 کیلومتر می باشد که برای اجرای اصلاح آن به 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
جوادی اصلاح 800 متر از شبکه توزیع آب کوی بهار و اجرای 3 فقره سروصل و آبدار نمودن شبکه موجود و مرتفع نمودن افت فشار و کمبود آب در منطقه و همچنین اجرای 200 متر توسعه شبکه در کوی قدس و اجرای 2 فقره سروصل را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال جاری بمنظور رفع مشکل افت فشار و کمبود آب در آبدادان عنوان کرد.
مجری طرح اصلاح شبکه آبادان افزود: پیش از این نیز در چارچوب اصلاح شبکه فرسوده آبادان 27 کیلومتر از شبکه فرسوده مناطق مختلفی از این شهر مانند امیرآباد، طیب و ذوالفقاری اصلاح و نوسازی اصلاح و بازسازی گردیده است.
وی با پرهزینه خواندن  تامین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی از منابع آبهای سطحی بر مصرف بهینه و صحیح آب تاکید کرد و گفت : با توجه به حجم وسیع کار و نیاز به اصلاح هرچه سریعتر شبکه های آب که قدمتی 40 ساله دارند، ضروری است هرچه سریعتر نسبت به تامین اعتبار و نقدینگی لازم جهت اصلاح شبکه دیگر مناطق اقدام لازم صورت پذیرد.
بنا بر این گزارش طول شبکه توزیع آب شرب آبادان 700 کیلومتر است که طی سالیان گذشته 400 کیلومتر آن اصلاح شده و 300 کیلومتر دیگر آن نیاز به اصلاح و بازسازی دارد
ساخت مرحله دوم تصفیه خانه ثامن الائمه آبادان
عملیات احداث مرحله دوم تصفیه خانه آب ثامن الائمه شهر آبادان از دیگر پروژه های مهمی است که با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.
مجری طرح احداث تصفیه خانه ثامن الائمه آبادان هدف از احداث این تصفیه خانه را ارتقای کمی و کیفی آب آشامیدنی مورد نیاز630  هزار نفر تا سال1410  اعلام کرد.
احمد حسن زاده افزود: عملیات تکمیل و استفاده از حداکثر ظرفیت نهایی تصفیه خانه طرح جامع آب آبادان در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تا شش ماه دیگر به پایان می رسد.
تصفیه خانه جامع آب آبادان با ظرفیت نهایی 180 هزار متر مکعب در شبانه روز یکی از بزرگترین طرح های حوزه وزارت نیرو در استان خوزستان برشمرد که مرحله نخست آن به ظرفیت 90 هزار متر مکعب با اعتبار 390 میلیارد ریال در سال 89 با حضور 
رییس جمهوری به بهره برداری رسید.
حسن زاده گفت: در چارچوب اجرا و تکمیل طرح جامع آب آبادان سومین مخزن 25 هزار مترمکعبی ذخیره آب آشامیدنی این شهر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مراحل احداث آن در آینده ای نزدیک به پایان می رسد. 
وی با بیان اینکه در سال 89 دو مخزن دیگر طرح جامع هر کدام با ظرفیت 25 هزار مترمکعب در شبانه روز وارد مدار بهره برداری شده افزود: با بهره برداری از مخزن جدید ظرفیت ذخیره سازی آب با احتساب مخازن پراکنده موجود به حدود یکصد هزار مترمکعب خواهد رسید.
وی هدف از افزایش ظرفیت ذخیره سازی آب آشامیدنی در آبادان را ایجاد پشتیبانی ذخیره ای مناسب و جلوگیری از افت فشار شبکه در زمان پیک مصرف و همچنین جلوگیری از تغییر طعم و بو آب آشامیدنی عنوان کرد.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد