دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      
کد خبر: ۲۳۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خوزستان خبر داد:
امسال، بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال کمک های مردمی جذب شده که ۵۵ میلیارد ریال از این میزان توسط ۳۱ مرکز نیکوکاری و حدود ۱۱۰ میلیارد ریال در مناسبت‌های مذهبی از جمله ماه مبارک رمضان، جشن عاطفه‌ها، ماه محرم و صفر جمع‌آوری و در اختیار خانواده‌های تحت پوشش قرار گرفت.
به گزارش بدر پرس :معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان خوزستان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد حوزه مشارکت های مردمی کمیته امداد  استان بر مشارکت بیشتر خیران در  طرح های مشارکتی تاکید کرد.

، محمدرضا علیپور، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان خوزستان اظهار کرد: احیای مسئولیت اجتماعی در جامعه سبب افزایش مشارکت های عمومی و پاسخگویی بیشتر به نیازهای اساسی مددجویان تحت حمایت می شود.

وی با اشاره به  اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین بیان کرد : در این طرح که شامل دو بخش ایتام و محسنین است، خیران می‌توانند به فرزندان و خانواده‌هایی که از نعمت پدر محروم هستند یا به علت ازکارافتادگی پدر نمی‌توانند هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنند تحت حمایت مادی و معنوی قرار دهند.

علیپور با بیان اینکه بیش از ۲۷ هزار و ۷۰۰ حامی حمایت از ۱۱ هزار یتیم را برعهده دارند، اظهار کرد: حامیان ایتام و محسنین از ابتدای امسال بیش از ۱۲۳ میلیارد ریال به حساب فرزندان معنوی خود واریز کردند.

وی گفت: در حوزه زکات بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال توسط مودیان زکات به حساب کمیته امداد استان واریز شد که از این میزان حدود ۵۰۰ میلیارد ریال برای خدمت‌رسانی به نیازمندان و مابقی در زمینه اجرای پروژه‌های عام المنفعه هزینه شد.

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری کمیته امداد نخستین مکان برای تمرکز اعانات و صدقات است، بیان کرد: اکنون بیش از ۲۷۵ هزار صندوق صدقه کوچک، ده هزار و ۹۰۰  صندوق بزرگ و چهار هزار و ۹۸۰  عدد صندوق متوسط در سطح استان نصب شده است که در ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۹۷میلیارد و۴۴۸ میلیون ریال صدقه جمع‌آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴ درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: امسال،  بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال کمک های مردمی جذب شده که ۵۵ میلیارد ریال از این میزان توسط ۳۱ مرکز  نیکوکاری و حدود ۱۱۰ میلیارد ریال در مناسبت‌های مذهبی از جمله ماه مبارک رمضان، جشن عاطفه‌ها، ماه محرم و صفر جمع‌آوری و در اختیار خانواده‌های تحت پوشش قرار گرفت.

علیپور بیان کرد: کمیته امداد به منظور انجام مسئولیت های اجتماعی خود، بسترهایی را برای حمایت از نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر فراهم کرده است تا خیران و نیکوکاران به آسانی بتوانند هدایای نقدی خود را از طریق درگاه های الکترونیکی به نیازمندان اهدا کنند.

وی تصریح کرد: مردم خوزستان می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز با شماره‌گیری #۰۶۱*۸۸۷۷* در طرح‌های نیکوکاری کمیته امداد مشارکت کرده و کمک های نقدی خود را پرداخت کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد