عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۲۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹
عزم استاندار خوزستان برای خروج مسجد سلیمان از بن بست اقتصادی/ کارخانه آلومینیوم درمسجدسلیمان احداث می شود
 
  استاندار خوزستان عصر دیروز دوشنبه به همراه 5 معاون خود و جمعی از مدیران کل استان  درمحل فرمانداری مسجد سلیمان تشکیل جلسه داد تا تصمیمات مهمی را درراستای اجرایی کردن توجهات دولت تدبیر و امید برای خروج این شهرستان از بن بست اقتصادی و محرومیت اتخاذ کند.

    عبدالحسن مقتدایی  درصدد است تا با ادامه  عملیات احداث  پتروشیمی , تاسیس  کارخانه الومینیوم و تاسیس فرودگاه درمسجد سلیمان , زیرساخت های توسعه  این شهرستان را سازد.

   به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان  , مقتدایی  درنشستی که برای اجرایی کردن عملیات احداث کارخانه الومینیوم کاوه خوزستان درمسجد سلیمان برگزارشد ,  تاکید کرد: راه اندازی این کارخانه , ادامه عملیات احداث پتروشیمی و تاسیس فرودگاه مسجدسلیمان از تصمیمات مهمی است که در دولت تدبیر و امید برای محرومیت زدایی شهرستان مسجدسلیمان به جد دنبال می شود. این درحالی است که استانداری خوزستان  توجه ویژه ای نیز  به امور ورزش و جوانان این شهرستان ازجمله تیم فوتبال نفت دارد.

   استاندار خوزستان گفت : این اولین سفرمجموعه مدیران استانداری و جمعی از مدیران کل استان خوزستان  به مسجدسلیمان برای اجرایی کردن طرح احداث کارخانه الومینوم است که درمرحله بعد بحث احداث فرودگاه دنبال می شود.

   مقتدایی اجرای این پروژه های اقتصادی را دراشتغالزایی منطقه مهم توصیف کرد گفت : کارخانه الومینیوم و پتروشیمی باید درشهرمسجدسلیمان دفتر تاسیس کنند , ارزش افزوده فعالیت این کارخانه ها و سایرمزیت های ناشی از فعالیت اقتصادی آنها باید درمنطقه هزینه شود.

   به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان دراین جلسه مدیرعامل شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان با واگذاری حدود  50 هزارهکتار زمین برای اجرایی کردن فاز نخست احداث کارخانه الومینیوم این شهرستان ( الومینیوم کاوه خوزستان ) موافقت کرد.

 استاندار خوزستان دراین نشست مقرر کرد شهرک های صنعتی مسجد سلیمان معادل و یا بیشتر از 50 هزار هکتار زمین به پتروشیمی این شهرستان  واگذار نماید.

   معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان  علت  احداث کارخانه الومینیوم درکنار پتروشیمی مسجد سلیمان را توجیه پذیری  اقتصادی عنوان کرد تا از هزینه های ناشی از پراکندگی آنها جلوگیری بعمل آید.

  امید حاجتی افزود: درفاز اول 50 هزارهکتار از اراضی پتروشیمی مسجد سلیمان  دراختیار شرکت الومینیوم قرارمی گیرد  تا هردو طرح با استقرار درکنار هم از مزایای دسترسی به جاده ها , خط آهن و سایرمزیت  اقتصادی برخور دارباشند.

     * پروژه الومینیوم مسجدسلیمان :

    شرکت الومینیوم کاوه خوزستان با مشارکت 60 درصدی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و 40 درصدی سازمان توسعه صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) با هدف تولید 350 هزار تن آلومینیوم درسال در دو فاز جداگانه ( 175 هزارتنی ) با مجموع 328 دیگ و تکنولوژی 400 کیلو آمپر ( بالاترین تکنولوژی موجود ) و نیروگاه اختصاصی 468 مگاواتی با قابلیت ارتقا تا 1000 مگاوات دراستان خوزستان و منطقه مسجدسلیمان با هدف محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در دولت تدبیر و امید احداث می شود.

   براساس گزارش اداره کل امور اقتصادی استانداری خوزستان احداث این کارخانه علاوه برکسب درآمد های ارزی غیرنفتی , باعث ایجاد 1400 شغل مستقیم و 10 هزار شغل غیرمستقیم دراستان خوزستان می گردد .

*  پروژه پتروشیمی مسجد سلیمان :

   این طرح با هدف تولید اوره و امونیاک در5 فاز شامل تولید اوره با ظرفیت 3هزارو250 تن در روز , واحد آمونیاک با ظرفیت تولید 2000 تن در روز و خوراک گاز طبیعی به میزان یک میلیون 400 هزار مترمکعب , نیروگاه برق شامل 3 ژنراتور هریک به میزان 15 تا 20 مگاوات , واحد یوتیلیتی با گاز طبیعی مصرفی و واحد انتقال آب خام با میزان مصرف 500 لیتر در ثانیه درحال اجرا است .

  این طرح با اعتباراتی از محل فایناس و تسهیلات صندوق توسعه ملی درحال اجراست و هم اکنون با 20 درصد پیشرفت فیزیکی همراه می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد