دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۲۷۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
یک دوستدار فرهنگی از انحلال انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان خبر داد و گفت: مدیریت اداره میراث فرهنگی بهبهان برعهده کسانی است که شاید هیچ ‎گونه شناخت یا علاقه‎ای به آثار تاریخی ندارند.
به گزارش بدر پرس وبه نقل از ایسنا:یک دوستدار فرهنگی از انحلال انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان خبر داد و گفت: مدیریت اداره میراث فرهنگی بهبهان برعهده کسانی است که شاید هیچ ‎گونه شناخت یا علاقه‎ای به آثار تاریخی ندارند. 

دولتی مختاران اظهار داشت: به دلایل زیادی که مهم ترین آن ها عدم هماهنگی بین یگان حفاظت میراث فرهنگی‎ با سازمان اداری‎ است برخی از اماکن باستانی بهبهان تخریب ‎شده‌اند.

وی ادامه داد: عدم این هماهنگی موجب شده تا شهر تاریخی ارگان و زیرتپه سبز (پل سوز) که در دوران فعالیت انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان پایگاهی برای حفاظت از آن‌ها برقرار شده بود، محل کاشت هندوانه، گوجه و خیار شود! 

مسؤول سابق انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان گفت: اطلاع‌رسانی در خصوص ساخت سرویس بهداشتی در یکی از حجره‌های مکان تاریخی‎ قلعه مدرسه، واگذاری بدون مجوز راسته بازار که موجب تخریب آن شد و رهایی چشمه آب گوگردی در روستای گرآب از جمله عواملی بود که موجب انحلال انجمن شد. 

این دوستدار میراث فرهنگی تصریح کرد: میراث فرهنگی بهبهان توسط افرادی اداره می‌شود که حتی از نحوه برگزاری جلسات و حضور در آن‌ها بی‌اطلاع هستند و با لباس و پوشش‎های نامناسب و زرق ‎و برق‎دار که مخصوص مجالس عروسی است، در جلسات حضور پیدا می‌کنند!

مختاران افزود: بی‎مسؤولیتی‌‎ها باعث شده‎ حفاری‎های غیرمجاز در مکان‌های تاریخی اتفاق بیافتد و یگان حفاظت و سازمان میراث فرهنگی مسوولیتی بر عهده نگیرند. 

این دوستدار میراث فرهنگی با بیان این ‎که بهبهان یکی از قطب‎های گردشگری است، یادآوری کرد: این شهرستان دارای تنگه‎ها و آسیاب‎های دوره ساسانی در منطقه خائیز است و علاوه بر این چندین مکان تاریخی در شهرهای تشان، زیدان و منصوریه دارد که می‎توانند بسیار درآمدزا باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد