عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۲۷۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
یک دوستدار فرهنگی از انحلال انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان خبر داد و گفت: مدیریت اداره میراث فرهنگی بهبهان برعهده کسانی است که شاید هیچ ‎گونه شناخت یا علاقه‎ای به آثار تاریخی ندارند.
به گزارش بدر پرس وبه نقل از ایسنا:یک دوستدار فرهنگی از انحلال انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان خبر داد و گفت: مدیریت اداره میراث فرهنگی بهبهان برعهده کسانی است که شاید هیچ ‎گونه شناخت یا علاقه‎ای به آثار تاریخی ندارند. 

دولتی مختاران اظهار داشت: به دلایل زیادی که مهم ترین آن ها عدم هماهنگی بین یگان حفاظت میراث فرهنگی‎ با سازمان اداری‎ است برخی از اماکن باستانی بهبهان تخریب ‎شده‌اند.

وی ادامه داد: عدم این هماهنگی موجب شده تا شهر تاریخی ارگان و زیرتپه سبز (پل سوز) که در دوران فعالیت انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان پایگاهی برای حفاظت از آن‌ها برقرار شده بود، محل کاشت هندوانه، گوجه و خیار شود! 

مسؤول سابق انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان گفت: اطلاع‌رسانی در خصوص ساخت سرویس بهداشتی در یکی از حجره‌های مکان تاریخی‎ قلعه مدرسه، واگذاری بدون مجوز راسته بازار که موجب تخریب آن شد و رهایی چشمه آب گوگردی در روستای گرآب از جمله عواملی بود که موجب انحلال انجمن شد. 

این دوستدار میراث فرهنگی تصریح کرد: میراث فرهنگی بهبهان توسط افرادی اداره می‌شود که حتی از نحوه برگزاری جلسات و حضور در آن‌ها بی‌اطلاع هستند و با لباس و پوشش‎های نامناسب و زرق ‎و برق‎دار که مخصوص مجالس عروسی است، در جلسات حضور پیدا می‌کنند!

مختاران افزود: بی‎مسؤولیتی‌‎ها باعث شده‎ حفاری‎های غیرمجاز در مکان‌های تاریخی اتفاق بیافتد و یگان حفاظت و سازمان میراث فرهنگی مسوولیتی بر عهده نگیرند. 

این دوستدار میراث فرهنگی با بیان این ‎که بهبهان یکی از قطب‎های گردشگری است، یادآوری کرد: این شهرستان دارای تنگه‎ها و آسیاب‎های دوره ساسانی در منطقه خائیز است و علاوه بر این چندین مکان تاریخی در شهرهای تشان، زیدان و منصوریه دارد که می‎توانند بسیار درآمدزا باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد