آن که احسانش زیاد باشد،دوستان وبرادرانش او را دوست بدارند.   امام علی (ع)      
کد خبر: ۲۷۳۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
به نقل از سهام خزلی
به گزارش بدر پرس :گسترده شدن روابط اجتماعی همواره پیشرفت جوامع بشری را به همراه دارد . این پیشرفت اگر چه در بسیاری جهات جنبه های مثبتی دارد اما متاسفانه عدم مهار صحیح روابط اجتماعی و بعضا نداشتن آگاهی نسبت به کنترل این روابط درپاره ای موارد منجر به رشد برخی بیماریهای واگیر از جمله ایدز و هپاتیت شده است. 

بالا بردن سطح آگاهی های عمومی جامعه ازطریق برگزاری همایشهای آموزشی می تواند گام موثری در این راستا باشد.

 در این  میان شاید مظلوم ترین مبتلایان به این نوع بیماری کارگران خدوم و شریف خدمات شهری باشند.

 این کارگران بنا به نوع کاری که انجام می دهند بیشتر در معرض بیماری های عفونی هستند ، بنا براین برگزاری دوره های آموزشی برای این کارگران زحمت کش و کم توقع ضروریست. 

سالهاست که در برنامه های مختلف آموزشی راههای صحیح تفکیک زباله آموزش داده شده است ولی متاسفانه هنوزهم مواردی از عدم رعایت این اصول مشاهده میشود.تفکیک زباله ها و پس ماند در بیمارستانها و مراکز بهداشتی و درمانی یکی از حیاتی ترین کارهاییست که باید صورت گیرد.

خوشبختانه کادر درمانی در این زمینه آموزش های لازم را فرا گرفته اند ، اما آنچه درحال حاضربسیار ضروری به نظر می رسد افزایش آگاهی کارگران در خصوص بیماری های خطرناکی نظیر ایدز و هپاتیت ، راههای انتقال و چگونگی پیشگیری از ابتلا به آنهاست. متاسفانه کارگران زحمت کش وکم توقع خدمات شهری گروههایی هستند که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند ومطالعات بسیار ناچیزی در این زمینه روی این گروه صورت گرفته است.

 در کلانشهر اهواز بیش از پنج هزار کارگر خدمات شهری در سازمان مدیریت پسماند شهری به کار اشتغال دارند. با نگاهی اجمالی به این رقم ، لزوم توجه بیشتر به دغدغۀ آموزش اصول مقابله با بیماری های واگیر نظیر ایدز و هپاتیت و راههای پیشگیری از ابتلا به آنها ، بیش از پیش حس میشود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد