دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۲۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۶
در پی نشت 50 هزار لیتر گازوئیل به کرخه؛
معاون عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به جمع آوری 90 درصد گازوئیل نشت شده به رودخانه کرخه، گفت: 10 درصد دیگر این آلودگی همچنان باقیست.

به گزارش بدر پرس، احمد سیاحی در حاشیه برگزاری نشست سوخت درباره این حادثه اظهار کرد: در پی شکستگی خط لوله انتقال گازوئیل در لرستان و ورود آن به رودخانه کرخه که منجر به آلودگی حدود 50 کیلومتر از مسیر این رودخانه شد، با توجه به تمهیدات صورت گرفته در راستای جلوگیری از ورود صدمات به بخش کشاورزی و آب شرب مردم، در حال حاضر تنها 90 درصد آلودگی جمع آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه نگران رسیدن آلودگی به مخزن کرخه بودیم، افزود: در حدود 50 هزار لیتر گازوئیل وارد رودخانه شده بود اما با تلاش های صورت گرفته این آلودگی به سطح مخزن نرسید.

سیاحی معاون عمرانی استاندار خوزستان جلسه ستاد سوخت را که امروز در معاونت عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد، به منظور بازدید هوایی از منطقه آلوده کرخه ترک کرد.

گفتنی است؛ حوالی ساعت 7 عصر هفتم دی ماه بر اثر برخورد بلدوزر شرکت خطوط لوله به خط لوله گازوئیل در حوالی رودخانه کرخه و شکستگی آن حجم قابل توجه ای گازوئیل وارد این رودخانه شد که آلودگی آب و خاک و مرگ میر ماهیان آن منطقه را به همراه داشت که در این راستا معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست دستور رسیدگی ویژه برای رفع آلودگی رودخانه کرخه صادر کردند.

از سویی مدیرکل محیط‌زیست استان خوزستان نیز پیش از این درخصوص اقدامات قانونی صورت گرفته در این حادثه،  از ورود اداره محیط‌زیست اندیمشک و تشکیل پرونده قضایی برای آلودگی رودخانه کرخه خبر داده بود.

رود کرخه سومین رود بلند ایران پس از کارون و سفید رود است. این رود که از کوه های زاگرس سرچشمه می گیرد پس از طی مسیری نزدیک به 755 کیلومتر در جهت جنوب غربی به تالاب هورالعظیم در مرز میان ایران و عراق می ریزد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد