دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۲۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۳
هشدار سازمان هواشناسی خوزستان،
مدیرکل هواشناسی استان خوزستان از کاهش دمای هوا در استان خوزستان و ورود سامانه بارشی به شهرهای استان تا چند روز آینده خبر داد.

کورش بهادری در گفتگوی اختصاصی با بدر پرس با اشاره به سردتر شدن هوای خوزستان، اظهار کرد: از امروز با ورود سامانه ناپایدار، شهرهای استان شاهد کاهش دمای هوا و بارش باران خواهد بود.

وی با بیان اینکه نقشه های پیش یابی نشان می دهد، نیمه غربی کشور از جمله استان در دامنه سامانه بارشی است، افزود: این سامانه تا اواخر روز پنجشنبه در استان فعال خواهد بود.

بهادری تصریح کرد: براین اساس انتظار بارش در اغلب نقاط استان خوزستان همراه با رعد و برق و وزش باد شدید وجود دارد .

وی خاطر نشان کرد: این پدیده در نقاط شمالی استان، ارتفاعات و شرق خوزستان شدت بیشتر و مناطق جنوبی در دامنه فعالیت کمتری هستند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ضمن هشدار به کشاورزان در راستای به کاری گیری تمهیدات لازم، گفت: در طی این مدت خلیج فارس مواج است که بر این اساس توصیه داریم شناورها و صیادان نیز نکات ایمنی را رعایت کنند.

بهادری همچنین از کاهش دمای هوای استان خبر داد و گفت: در حالی که میانگین دمای هوا 15 تا 16 درجه بوده ، در روزهای آتی شاهد کاهش دو تا سه درجه ای دمای هوا خواهیم بود.

به رغم پیش بینی ها، وضعیت بارش در خوزستان مطلوب نیست

مدیرکل هواشناسی خوزستان در خصوص وضعیت جوی در سال زراعی جاری اظهار کرد: شواهد اقلیمی نشان می دهد در سال زراعی جاری 93-94 وضعیت بارش در حد نرمال است ولی در بخش های جنوبی استان این حالت 5 تا 10 درصد کمتر از نرمال باشد .

وی با بیان اینکه براساس پیش بینی ها، بارش در برخی از شهرها از حد میانگین سالانه بالاتر عنوان شده، افزود: اما تا کنون پراکنش مناسب نداشتیم که این وضعیت می تواند تنش آبی به کشاورزان وارد کند.

بهادری با بیان اینکه بارندگی در خوزستان تا کنون به وضعیت نرمال نرسیده و در آذر ماه 15 روز وقفه بارندگی شاهد بودیم گفت: با توجه به اینکه پیک بارش استان در ماه های دی و بهمن است، امیدواریم در روزهای آتی شاهد بارندگی های خوبی در شهرهای استان باشیم.

وی با اشاره به بارش 58 میلی متر در اهواز، اظهار کرد: این درحالی است که میزان بارندگی سال گذشته اهواز 78 میلی متر بوده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: تاا کنون شهرهای ایذه و دهدز با 196 میلی متر ، لالی با 152 میلی متر و بهبهان با 172 میلی متر بیشترین میزان بارندگی و شهرهای شادگان با 13 میلی متر، آبادان با 32 میلی متر و ماهشهر با 50 میلی متر کمترین بارندگی را در سطح استان داشته اند.

بهادری خاطر نشان کرد: در کل با توجه به شرایط اقلیمی، دنیا روبه گرم شدن است و باعث شده منحنی روزهای گرم سال طولانی تر شود

وی افزود: براین اساس استان خوزستان نیز متاثر از این وضعیت در سال زراعی با افزایش دما روبه رو بوده که این موضوع بر روزهای گرم سال نیز اثر گذار است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد