دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۲۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۴
معاون عمرانی استانداری خوزستان به همراه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، مدیر کل بحران ، جمعی از مسوولان استان و فرماندار شهرستان اندیمشک از عملیات پاکسازی رودخانه کرخه از مواد نفتی بازدید کرد و نحوه مهار آلودگی نفتی سر شاخه رودخانه کرخه مورد بررسی قرار گرفت.
 به گزارش بدرپرس وبه نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، احمد سیاحی معاون عمرانی استانداری خوزستان از مهار آلودگی نفتی رودخانه کرخه قبل از رسیدن به دریاچه این سد کرخه خبر داد وگفت:آلودگی نفتی سرشاخه های رودخانه کرخه کنترل شد بخشی از مواد نفتی با ایجاد سد خاکی در منطقه مهار شد افزود:با توجه به تامین آب شرب و آب بخش کشاورزی مناطق پایین دست سد کرخه بدنبال وقوع این حادثه نیروهای عملیاتی وارد عمل شده و آلودگی نفتی را مهار کردند.
سیاحی گفت:این حادثه در راستای جابجایی خط لوله 16 اینچ و 20 اینچ رخ داد اما با بسیج امکانات از گسترش آلودگی در سد کرخه جلوگیری شد.
وی افزود:ظرف 48 ساعت آینده کلیه مواد نفتی و چربی های مربوط به آن از مسیر پاکسازی می شود و بخش آلوده شده رودخانه کرخه نیز تحت کنترل در آمده تا آلودگی گسترش نیابدمدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان بعد از بازدید هوایی از دریاچه سد کرخه گفت:شرکت لوله و مخابرات در مهار آلودگی تلاش جدی داشته و مدیریت بحران استان هم با جلسات متعدد موضوع را کنترل کرد.
ˈاحمد رضا لاهیجان زادهˈمدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت :مقادیری گازوییل با نفوذ به رودخانه مجاور محل حادثه و با طی حدود 50 کیلومتر به ابتدای سد کرخه رسید که با تلاش به موقع مهار شد.
وی افزود:در این راستا همه امکانات برای مهار آلودگی بسیج شد ضمن اینکه عشایر منطقه نیز در این زمینه همکاری داشتند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان ادامه داد:به منظور کنترل آلودگی نفتی دهانه ورودی سد کرخه مسدود شده ضمن اینکه در زمینه تامین آب شرب و کشاورزی مناطق پایین دست سد کرخه مشکلی وجود ندارد.
وی گفت:بازدید روزانه از سد کرخه و مناطق بالادست سد برای رفع کامل آلودگی ادامه دارد و ظرف دو روز آینده این مشکل به طور کامل از ابتدای سد کرخه پاکسازی خواهد شد.
برخورد بیل مکانیکی با لوله 16 اینچ خط انتقال گازوییل در مرز بین استانهای لرستان و خوزستان در هفته گذشته حوالی ساعت هفت بعدازظهر روز هفتم دی ماه مسئولان شرکت خط لوله که در حال نوسازی خطوط لوله انتقال گازوئیل خوزستان به شمال بودند، در حین انجام عملیات و در نقطه ای نزدیک به کرخه بر اثر برخورد بولدرزشان با خط انتقال لوله گازوئیل، با حادثه فوران گازوئیل که منجر به آلودگی آب و خاک آن منطقه شد، مواجه شدند.
لازم بذکر است رودخانه کرخه سومین رود طولانی ایران پس از کارون و سفیدرود است این رودخانه که از کوه های زاگرس سرچشمه می گیرد پس از طی مسیری نزدیک به ۷۵۵ کیلومتر در جهت جنوب غربی به تالاب هورالعظیم در مرز میان ایران و عراق می ریزد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد