دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      
کد خبر: ۲۸۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
جلسه شورای اداری ورزش استان برگزار شد

به گزارش بدر پرس ، جلسه شورای ورزش استان خوزستان با حضور دکتر شریعتی استاندار ، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری ، رییس اداره ورزش و جوانان استان افشین حیدری و دیگر مسئولان هیاتهای استان در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد .

در ابتدای جلسه افشین حیدری در شورای ورزش و جوانان استان گفت : جلسه شورای ورزش هر سه ماه یکبار باید برگزار و هیات های مختلف استان برنامه ها و گزارشات خود را به صورت هدفمند ماهیانه به اداره ورزش و جوانان ارائه دهند .


حیدری از افتتاح مجتمع بین‌المللی تیراندازی استان با حمایت دکتر شریعتی، با اختصاص اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان که در دستور کار قرار گرفته و زمین آن نیز مشخص شده و قرار است که سند آن به نام اداره ورزش و جوانان استان انتقال پیدا کند خبر داد .
 
همچنین وی گفت: دبیرخانه مسابقات بین‌المللی وزنه‌برداری جام فجر نیز ، در خوزستان ماندگار شد؛ همچنین اعتبارات ما در حوزه ورزش؛  در جهت  کمک به هیات‌های ورزشی، بیش از 30 درصد رشد داشته است 


رییس اداره ورزش و جوانان گفت : حمایت از رشته‌های ورزشی، اعزام تیم‌ها به مسابقات و دیگر موفقیت‌های رخ داده در استان  ، همگی به واسطه حمایت‌های استاندار ورزش‌دوست بوده است. 


حیدری افزود : برای رشته وزنه‌برداری سالن وزنه‌برداری مسجدسلیمان در حال تبدیل شدن به یک سالن استاندارد است؛ همچنین احداث خانه وزنه‌برداری استان امسال آغاز می‌شود. در کنار همین خانه نیز خوابگاهی تاسیس خواهد شد تا ان‌شاءالله برای میزبانی اردوها مشکلی نداشته باشیم.


مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت:  قرار است تیم وزنه‌برداری خوزستان به عنوان نماینده ایران به مسابقات کاپ قطر اعزام شود.


مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد: همیشه از دغدغه‌های مجموعه برنامه‌ریزی استان، رشته قایقرانی بوده است که متاسفانه در بخش برنامه‌ریزی برای این رشته با ضعف مواجه بوده‌ایم. آن چیزی که از آینده پیش روی ما است، این است که می‌توانیم شاهد روزهای خوبی برای قایقرانی خوزستان باشیم. رشته قایقرانی جزو پنج اولویت اول ما قرار دارد.

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در ادامه جلسه گفت: امسال با توجه به مصوبه ای که در مورد ارزش افزوده داشتیم 62 میلیارد تومان برای ورزش استان در نظر گرفته شده است و با توجه به امکانات و زیرساخت های کمتر برای ورزش بانوان باید در برنامه ریزی هایمان در جهت عدالت گام برداریم و بانوان هم در نظر گرفته شوند  ، همچنین از این رقم 12 میلیارد تومان برای بخش جوانان ، حدودا هفت و نیم میلیارد تومان برای بخش آموزش و پرورش و ورزش های پایه و 42 میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز اماکن ورزشی و ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب اختصاص یافته است.

در بحث ورزش باید در دو مقوله کار کرد، یکی بخش  سخت افزاری که شامل فراهم کردن بستر مناسب است که در این زمینه پروژه های مختلفی در استان داریم و یکی هم بخش نرم افزاریست که فراهم کردن امکانات لازم برای هیئت های ورزشی می باشد.

استاندار  افزود : امسال با توجه به مصوبه ای که در مورد ارزش افزوده داشتیم 62 میلیارد تومان برای ورزش استان در نظر گرفته شده است و با توجه به امکانات و زیرساخت های کمتر برای ورزش بانوان باید در برنامه ریزی هایمان در جهت عدالت گام برداریم و بانوان هم در نظر گرفته شوند  ، همچنین از این رقم 12 میلیارد تومان برای بخش جوانان ، حدودا هفت و نیم میلیارد تومان برای بخش آموزش و پرورش و ورزش های پایه و 42 میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز اماکن ورزشی و ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب اختصاص یافته است.

شریعتی خاطرنشان کرد: در هر سه بخش لازم است برای هزینه کرد این اعتبارات برنامه ریزی دقیق انجام شود و اولویت ها در نظر گرفته شود تا اثربخشی هزینه ها به صورت بهینه افزایش یابد. 

استاندار خوزستان با اشاره به سند 2020 برای مسابقات المپیک عنوان کرد: برای سند 2020 برنامه ریزی مدونی انجام شود و در رشته هایی که استعداد بیشتری در استان وجود دارد و امکان مدال آوری در المپیک 2020 دارد سرمایه گذاری بیشتری شود و با توجه به تاکید رییس جمهور در برنامه ها و اقدامات ورزشی به روستاها هم توجه شود . 


لازم بذکر است مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان در شورای ورزش گفت:‌ اینکه زیرساخت‌هایی برای بخش بانوان وجود ندارد، نکته قابل تاملی است. همچنین علی‌رغم اینکه بانوانی در هیات رییسه فدراسیون‎های ورزشی نداریم، به نظرم این موضوع در استان قابل حل است و می‌توان ظرفیتی را برای بانوان در نظر گرفت.

وی بیان کرد: خلاء حضور بانوان در مرکز تصمیم‎گیری‌های تاثیرگذار می‌تواند در این مشکلات نیز تاثیر داشته باشد؛ اگر در تصمیم‌گیری‎های ورزشی، از خانم‌ها استفاده کنیم، تصمیم‌هایی گرفته می‌شود که به سود جامعه بانوان است، پس تا زمانی که در مراکز تصمیم‌گیری‌ها، خانم‎ها حضور نداشته باشند، آن‌ها نمی‌توانند از نیازهای‌شان صحبت و از توانایی‎های‎شان دفاع کنند که این نیز نکته قابل تاملی است.

موسوی گفت:‌ در اعتبارات نیز هیچ وقت برنامه‎ریز و بودجه‎ریز، اعتباری را برای قشر و جنس خاصی تعیین نمی‌کند و باید سهم بانوان در اعتبارات ورزشی دیده شود. همچنین افزایش زیرساخت‌های ورزشی ویژه بانوان هم باید مدنظر قرار گرفته شود. در اختیار قرار دادن مدیریت اماکن ورزشی به بانوان نیز می‎تواند اتفاق بیافتد.

وی عنوان کرد: ‌من تاکید می‌کنم به پیشنهاداتی که مسوول امور هماهنگی ورزش بانوان اداره‎کل ورزش و جوانان خوزستان در این جلسه ارائه داد توجه شود، چرا که هر کدام می‌تواند دستورالعمل یک جلسه باشد.

مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان افزود: اگر می‌خواهیم سهم بانوان در توسعه ورزش دیده شود، باید به پیشنهادات ارائه شده، توجه شود و همچنین باید فکری به حال زیرساخت‎های ورزش بانوان شود که چرا تاکنون زیرساختی برای بانوان وجود نداشته است؟ همچنین تعداد استخرهای ویژه بانوان خیلی کم است.

وی در پایان افزود: هر چقدر بتوانیم زیرساخت‌ها را برای نشاط و شادابی خانواده‌ها فراهم کنیم، در واقع در اقتصاد مقاومتی صرفه‌جویی کرده‌ایم، ضمن اینکه باعث شادابی خانم‌ها نیز می‌شویم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد