دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      
کد خبر: ۲۸۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
استاندار خوزستان گفت: در جریان اجلاس سازمان ملل با موضوع ریزگردها، کارشناسان این سازمان و نمایندگان بسیاری از کشورها از کانون‌های ریزگرد در استان بازدید خواهند کرد
به گزارش بدرپرس: غلام‌رضا شریعتی در همایش مقابله با بیابان‌زایی که به مناسبت روز جهانی بیابان‌زدایی در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: مسأله ریزگردها که خوزستان و استان‌های همجوار را تحت تاثیر قرار داده و بیشترین شدت این بازدید کشورهای شرکت‌کننده در اجلاس سازمان ملل از کانو‌ن‌های ریزگرد خوزستانپدیده را در خوزستان شاهد هستیم، امروزه به مسأله‌ای ملی و بین‌المللی تبدیل و موجب ورود کشورهای منطقه و سازمان ملل به این مساله شده است.وی با اشاره به برگزاری اجلاس سازمان ملل با موضوع ریزگردها در تهران در تابستان امسال، تصریح کرد: در جریان این اجلاس، نمایندگان بسیاری از کشورها از کانون‌های ریزگرد در خوزستان بازدید خواهند داشت. امسال دولت با وجود تمام تنگناهای خود وارد کارزار مقابله با پدیده ریزگردها شد و اقداماتی را آغاز کرد.


استاندار خوزستان با بیان این‌که در سال جاری نهال‌کاری کانون‌های فوق بحرانی گرد و خاک استان در سطح 42 هزار هکتار در برنامه است، عنوان کرد: در صورت نبود همکاری و مشارکت مردم محلی این مناطق و سادات و بزرگان و سازمان‌های مردم‌نهاد مناطق یادشده، نمی‌توانستیم اقداماتی را که به‌منظور مقابله با پدیده ریزگردها در این مناطق آغاز کرده‌ایم، به سرانجام برسانیم و در این زمینه موفق باشیم.


شریعتی بیان کرد: خوزستان با وجود داشتن اراضی حاصلخیز و آب‌های روان، دارای 1،2 میلیون هکتار است که از این رقم 350 هزار هکتار به عنوان کانون‌های ریزگرد و 350 هزار هکتار نیز به عنوان کانون‌های شن‌های روان مطرح و شناخته شده است. این موارد مهم است و جز با همکاری و همراهی همه اعم از مردم، سازمان‌های دولتی، سمن‌ها و نمایندگان  رفع و حل نمی‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد