آن که احسانش زیاد باشد،دوستان وبرادرانش او را دوست بدارند.   امام علی (ع)      
کد خبر: ۲۸۸۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
عملیات بهسازی و احداث بازارچه جدید تره بار در کوی ملت توسط شهرداری منطقه 3 در حال اجرا و پیشرفت است
به گزارش بدرپرس: شهرداری منطقه سه علیرضا عالیپور مدیر منطقه ضمن اعلام این خبرگفت: عملیات بهسازی و ساماندهی  بازارچه تره بار فاز 4 کوی ملت با تلاش بی وقفه عوامل و نیروهای منطقه هم اکنون در مرحله بتن ریزی کف محوطه اصلی بازارچه قرار گرفته است .

عالیپور با تشریح روند اجرائی پروژه ادامه داد: عملیات ساماندهی وضعیت بازارچه کوی ملت از اواخر ماه گذشته با جمع آوری کپرهای قدیمی کسبه و هدایت و استقرار آنها وبصورت موقت در زمین مجاور آغاز شد.

وی گفت تسطیح و پاکسازی زمین بازارچه قدیمی با مساحتی بالغ بر 5400 مترمربع ،120 متر حفاری و لوله گذاری دفع آبهای سطحی و زهکشی و شیب بندی آن ، زیرسازی محوطه داخلی و تسطیح و پاکسازی محوطه خارجی ،پیاده روسازی و جدول گذاری اطراف بازارچه ،محصور نمودن محوطه اطراف و فنس گذاری ،احداث سردرب ورودی بازارچه ،مشخص نمودن حدود غرفه ها و چهارمیخ گذاری و چهارچوب گذاری فلزی ،مسقف نمودن غرفه ها با پوشش هایی از جنس کانتکس (نی) بصورت مرحله به مرحله و با تلاش شبانه روزی و بی وقفه عوامل عمرانی و خدماتی منطقه در حال پیشرفت است و از روند قابل قبولی برخودار است.

مدیر منطقه سه هدف از اجرای عملیات ساماندهی این بازارچه را برقراری نظم و امنیت شهری و برخورداری شهروندان از حداقل امکانات رفاهی در دسترسی به بازارچه های روز و تأمین مایحتاج روزانه و همچنین رفع گره ترافیکی و نازیبایی های بصری یاد کرد و گفت: در احداث و تکمیل این بازارچه کلیه امور مورد نیاز با همکاری وهمراهی واحدهای اجرائی منطقه در حال اجراست و این اقدام بدون هیچگونه واگذاری به پیمانکار در حال انجام است که این امر میتواند نقش بسیار مهمی را در کاهش هزینه های شهرداری در اجرای پروژه ها داشته باشد و با بهره گیری از توان بدنه شهرداری کارها صورت پذیرد.

عالیپور همچنین ادامه داد: در نقشه از پیش طراحی شده برای ساماندهی و بازسازی بازارچه ،تعداد و حدود هر غرفه بصورت قابل تفکیک و مجزا و طبق امور صنفی و دارای کدشناسایی معتبر و پروانه فعالیت تعریف شده است تا به بهترین نحو و اصولی ترین روش ممکن زمینه را برای فعالیت کسبه فراهم آورد.

وی همچنین گفت: تبدیل تهدیدها به فرصت ها می تواند مسیر توسعه ی شهر را فراهم آورد به همین منظور ساماندهی بازارچه های قدیمی و تبدیل آنها به مکانی امن و پاکیزه برای فعالیت اقتصادی شهروندان و همچنین تأمین مکانهایی قابل دسترسی برای شهروندان می تواند زمینه رشد و بهبود وضعیت شهری را فراهم آورد.

مدیر منطقه سه طراحی و بازسازی غرفه ها را با بیشترین تطابق ظاهری با حالت سنتی آن یاد کرد و گفت: دلیل انتخاب سقف از جنس نی (کانتکس)علاوه بر مقاوم بودن در برابر سرما و گرما و حرارت ،سبکی و عایق بودن آن، بیشترین شباهت را با بازارچه روز قدیمی ولی به حالت پیشرفته تر دارد.

لازم بذکر است هم اکنون عملیات بتن ریزی کف غرفه های بازارچه با روند مطلوب در حال پیشرفت و اجراست که به زودی و با تکمیل مراحل ساخت بازارچه، تحویل هرچه سریعتر آنها جهت فعالیت کسبه قدیمی صورت می پذیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد