دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۲۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۸
اعضای کمیسیون مستندسازی معاونت حقوقی ریاست جمهوری از تاسيسات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بازدید کردند.
 
به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، اعضای این گروه كه به مناطق نفتخيز جنوب سفر كرده بود، در بدو ورود به اهواز در نشستی با مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب پیرامون وضعیت مستندسازی اموال غیر منقول دولتی بحث و تبادل نظر کردند.
 
عالی پور تاکید کرد: تسریع در مستندسازی اراضی مناطق نفتخیز جنوب
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با معرفی حوزه فعالیت، اهداف وعملکرد این شرکت اظهار داشت: این شرکت با فعالیت در گستره ای به وسعت 400 هزار کیلومتر مربع ، حدود 80 درصد نفت و 16 درصد گاز کشور را تولید می کند.
 
مهندس بیژن عالی‌پور با اشاره به اجرای پروژه های توسعه ای در این شرکت گفت: به منظور حفظ و افزایش ظرفیت تولید، فعالیت های مستمری در این شرکت صورت می گیرد که عمده ترین آنها حفاری چاه های توسعه اي و تعمیری و پروژه های متعدد مرتبط با توليد است.
 
وی به نحوه تملک اراضی برای اجرای پروژه ها، استقرار دستگاه های حفاری و احداث خطوط  در این شرکت اشاره کرد و افزود: امیدواریم با مساعدت و همکاری کمیسیون مستندسازی، زمینه تسریع اجرای فعالیت های توسعه ای در مناطق نفت خیز جنوب و به دنبال آن رشد اقتصاد کشور فراهم گردد.
 
فروغی: صنعت نفت در مستندسازی اراضی خود پیشگام است
در این نشست رئیس امور مستندسازی اموال غیر منقول دستگاههای اجرایی معاونت حقوقی ریاست جمهوری، هدف اصلی این کمیسیون را مدیریت و ساماندهی حوزه مستندسازی اموال غیر منقول دستگاههای اجرایی در راستای تسهیل و تسریع در اجرای طرح ها و پروژه های کلان و ملی عنوان کرد.
 
غلامعلی فروغی با بیان اینکه اعضای این کمیسیون از همه دستگاه های ذیربط در توسعه کشور هستند اظهار داشت: این کمیسون نهایت تلاش خود را در خصوص مستندسازی امول غیرمنقول دستگاه های اجرایی انجام خواهد داد که در این زمینه نیاز به همکاری و تعامل بیش از پیش دستگا های دولتی است.
 
وی افزود: یکی از بزرگترین حوزه های کاری این کمیسیون ، صنعت نفت است و این صنعت از مجموعه های پیشرو و روزآمد در زمینه تهیه مستندات و نقشه های اموال غیر منقول بوده است.
 
رئیس امور مستندسازی ریاست جمهوری با بیان این که در این کمیسیون افراد موثری از دستگاه های مسئول از جمله ثبت اسناد و املاک حضور دارند، گفت: زمان حاضر بهترین موقعیت برای مستندسازی املاک و اراضی دستگاه های دولتی و تعیین تکلیف آنهاست.
فروغی افزود: باید با ایجاد تفاهم میان دستگاه های دولتی و جلب حمایت دستگاه قضایی که به طور نسبی نیز اعلام آمادگی کرده است از فرصت پیش آمده به نحو مطلوب استفاده نماییم.
 
بازدید از تاسیسات میدان نفتی اهواز
اعضای این کمیسیون روز پنجشنبه (18 دی ماه) از چاه شماره 6 میدان نفتی اهواز، کارخانه بهره برداری شماره 1 و کارخانه گاز و گاز مایع800 در حوزه عملياتي شركت بهره برداري نفت و گاز كارون و در منطقه کریت کمپ اهواز بازدید کردند.
 
در اين بازديد مهندس عبدالرضا دبیری مدیرتولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، غلامرضا موسی قزوینی رئیس  امور حقوقی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مهندس ولی آهنین مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و مديران كل حفاظت محيط زيست و منابع طبيعي استان خوزستان نيز حضور داشتند.
 
در بازدید از چاه شماره 6 میدان نفتی اهواز و کارخانه بهره برداری شماره 1 ، مهندس آهنین مدیرعملیات شرکت نفت و گاز کارون درباره تاریخچه حفاری این چاه، آمار چاه های فعال شرکت کارون، نحوه استخراج نفت و گاز از چاه و بهره برداری و فرآورش نفت و گاز توضیحاتی ارائه داد.
 
در کارخانه گاز و گاز مایع 800، اعضای کمیسیون مستندسازی و هیات همراه نشستی با مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مديركل حفاظت محيط زيست استان خوزستان برگزار کردند.
 
معاون ثبت اسناد: سیستم مستندسازی براساس نقشه کاداست است
معاون اداره کل امور املاک دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک در این نشست گفت: نقشه های دستگاه های دولتی  برای صدور سند باید بر اساس سیستم "کاداست" تهیه شده باشد.
 
تفقدی افزود: این سازمان آماده ارائه مشاوره و همکاری با دستگاه های اجرایی در خصوص تهیه نقشه ها به منظور تسریع در مستندسازی اموال غیر منقول خود می باشد.
 
دبیری: حریم ایمنی تاسیسات حفظ شود
مدیرتولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز با تشریح مخاطرات تاسیسات نفتی، بر رعایت حریم آنها از سوی ساکنان مناطق پیرامونی تاکید کرد.
 
مهندس عبدالرضا دبیری با تقدیر از تلاش های کمیسیون مستندسازی اموال دستگاه های دولتی، رعایت حریم ایمنی تاسیسات را در اجرای دقیق برنامه های تولید ، مهم ارزیابی کرد.
 
لاهيجان زاده: نگاه مردم به حوزه محیطی زیست و سلامت تغییر کرده است
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز با بیان اینکه این استان دارای بالاترین پروژه های ملی است اظهار داشت: این پروژه ها اگرچه دارای منافعی برای همه کشور می باشد اما اثرات زیست محیطی آنها متوجه مردم این استان است.
 
لاهیجان زاده با اشاره به اینکه امروز نگاه مردم به حوزه محیط زیست و سلامت تغییر کرده است و حساسیت بیشتری به این مسائل دارند، گفت: باید بخشی از اعتبارات تخصیص یافته به پروژه ها در راستای توسعه متوازن استان هزینه شود.
 
وی با بیان اینکه مجموعه صنعت نفت در خوزستان در 10 سال اخیر تلاش های زیادی در حوزه محیط زیست انجام داده است، گفت: منابع آلاینده در این استان زیاد است و باید تمامی بخس ها به حفاظت از محیط زیست اهتمام جدی داشته باشند.
 
اعضای کمیسیون مستندسازی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و هیات همراه پس از این نشست از یک چاه در حال حفاری میدان اهواز(دکل 31 فتح شرکت ملی حفاری ایران) بازدید به عمل آوردند.
 
در محل استقرار این دکل ، ناظر حفاری(کمپانی من) شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و رئیس دستگاه حفاری 31 فتح شرکت ملی حفاری ایران نحوه حفاری چاه نفت و گاز را برای بازید کنندگان تشریح کردند.
 
در این بازدید فروغی رئیس کمیسیون، قربان پور مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی، تفقدی معاون اداره کل امور املاک دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک، ابراهیمی مدیر کل امور حقوقی وزارت راه و شهرسازی، نعمت الهی مدیر کل امور حقوقی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مرجانی عضو کمیسیون مستندسازی، ابراهیمی قائم مقام معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت، دعایی جانشین رئیس ستاد مستندسازی اموال غیرمنقول صنعت نفت، میرسلیمانی دبیر کمیسیون مستند سازی، تفقدي معاون سازمان ثبت واسناد كشور ومديركل اموال دولتي و رسولي از اداره كل حقوقي وزارت نفت ابوالفتحی کارشناس ارشد معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت، جواهری معاون مدیرکل امور حقوقی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، به عنوان اعضای این کمیسیون و هیات همراه حضور داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد