دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۲۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۳
مجاهدت های مردم خوزستان در دروان هشت سال دفاع مقدس به یاد ماندنی است.
دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، در چهل و یکمین جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که عصر دیروز در سالن جلسات هتل نیشکر اهواز برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: استان خوزستان از نظر زیرساخت ها دارای ظرفیت و پتانسیل های بالایی در حوزه بهداشت و درمان  است و با برنامه ریزی مسوولان وزارت بهداشت اقدامات قابل قبولی در این حوزه در استان در حال انجام است.  
ایرج حریرچی با بیان اینکه موفقیت هایی که در حوزه سلامت، بهداشت و درمان در طی این مدت به دست آمده است جای تقدیر دارد، افزود: این اقدامات مثبت باعث رضایت مردم، مقام معظم رهبری، نمایندگان مجلس و دولت شده است.
قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه درحال حاضر بهتر است هیئت های امناء از دانشگاه ها مطالبه گر شوند و با تنظیم جلسات مستمر با دانشگاه ها، درخواست گزارش، کار و خدمات بیشتر به مردم را از دانشگاه ها داشته باشند، خاطرنشان کرد:ملاک قرار دادن مردم در همه جنبه ها برای تصمیم گیری ها ضروری  است و می بایست رویکرد هیات های امنا تغییر کند.
حریرچی افزود: همواره محور و ملاک تصمیم گیری ها و عمل در نزد ما مردم هستند و مردم ما باید مطابق شاءن بالای خود از خدمات سلامت برخوردار شوند و مردم مناطق محروم هراستانی مناطق مرفه و برخوردار خدمات سلامت را دریافت کنند.
معاون کل وزارت بهداشت در پایان از زحمات دکتر ایدنی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به عنوان یکی از فعال ترین و موفق ترین روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور قدردانی کرد.
حل مشکلات حوزه سلامت نیازمند همکاری های فرابخشی است و می طلبد که همه متولیان این حوزه  با توجه به شرایط ویژه استان خوزستان، برای رفع این مشکلات تلاش مضاعفی کنند.
دکتر اسماعیل ایدنی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، نیز در این جلسه  بیان این مطلب تصریح کرد: بزرگترین چالشی که در استان خوزستان در حوزه سلامت با آن مواجه هستیم، محدودیت فضاها و زیر ساخت های فیزیکی دانشگاه در حوزه بهداشت و درمان است.
ایدنی با بیان اینکه می بایست تمام حوزه های دست اندرکار در حوزه سلامت نقش خود را به خوبی ایفاء کنند، افزود:باید تمام ظرفیت های موجود در استان از نیروهای مسلح گرفته تا تامین اجتماعی، وزارت نفت و سایر حوزه ها بسیج شوند تا عقب ماندگی های خوزستان جبران شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، درادامه با اشاره به اینکه در دولت جدید توجه خوبی به موضوع سلامت شده است، تاکید کرد: با این وجود معذورات دولت را به خوبی می دانیم و دانشگاه های علوم پزشکی اهواز، دزفول و دانشکده های پزشکی آبادان و بهبهان می بایست همه منسجم و با سیاست و تولیت یکسان برای رفع مشکلات و معضلات سلامت تلاش کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد