عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۲۹۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
مانور پیشگیری در شرايط اضطراري با هدف آمادگی در شرایط حادثه، در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد
به گزارش بدر پرس ، اداره ايمني و آتش نشاني نفت گچساران با اهداف آمادگی پرسنل و كميته بحران در شرایط وقوع حادثه و نحوه هماهنگي كميته بحران و همکاری پرسنل و شناسایی نقاط ضعف و قدرت، مانور آمادگی در شرایط اضطراری را در ساختمان اداره ايمني و آتش نشاني شرکت نفت گچساران برگزار نمود. 
 
رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران در این باره اظهار كرد: این تمرین با هدف کاهش حوادث، حفظ شاخص های ایمنی و واکنش در شرایط اضطراری با سناریوی  به وقوع پيوستن حادثه گازي واقع در منطقه نرگسي برگزار شد. 
 
 شهباز صفري ادامه داد: در اين سناريو كه توسط اين اداره طراحي شد در سريع ترين زمان ممكن با اعضاي كميته بحران شركت تماس برقرار شد و به آنها اطلاع داده شد كه بر اثر حادثه اي در منطقه نرگسي چندين نفر مصدوم شده اند. 
 
 وي خاطرنشان كرد: طرح ریزی این مانور به صورت کارگروه تخصصی و بدون اطلاع قبلی انجام شد و هدف از آن ارتقای سطح آمادگی اعضاي كميته بحران و همه واحدهای عملیاتی و پشتیبانی در شرایط اضطراری بود.  
 
صفري افزود: پس از اجرای مانور نشست کمیته بحران تشکیل و پس از تجزیه و تحلیل گزارشها نتایج مانور با توجه به اينكه اعضاي كميته بحران در كمتر از ده دقيقه به اتاق كنترل بحران رسيدند«مطلوب» ارزیابی شد. 
 
 در ادامه مهندس هوشنگ صيدالي مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران كه در كمترين زمان ممكن به اتاق بحران رسيده بود با اشاره به حضور به موقع و جدی اعضای تیم كميته بحران و سایر نیروهای حاضر در مانور به میزان توانمندی و کارآمدی اين تیم اشاره و از حضور اعضای شرکت کننده در مانور تقدیر و تشکر کرد.  
 
صيدالي، در خصوص ضرورت برگزاری مانورهای آمادگی در شرايط اظطراري، تصريح كرد: با توجه به نوع فعالیت های واحدهای صنعتی و احتمال بروز هر گونه حادثه نفت و گاز و وقوع حادثه هايي از اين قبيل، برگزاری مانورهای HSE در کنترل بهتر بحران ها و بهبود عملکرد و کارایی نیروها موثر است.  
 
مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران بيان كرد: واقع شدن شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران در گستره چهار استان كهگيلويه و بويراحمد، خوزستان، فارس و بوشهر از يك سو و قرار گرفتن تلمبه خانه عظيم گوره و مينيفولد بزرگ نفت خام صادراتي ايران در حوزه عملياتي اين شركت در ساحل از سوي ديگر ، گچساران را به يكي از مناطق پنج گانه مهم توليد و قطب صادرات نفت خام ايران تبديل نموده است و از اين رو كار آمادگي در چنين شرايطي نقش مهمي براي ايمن سازي و پايداري و پيشگيري از حوادث در اين قلب نفتي دارد. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد