عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۲۹۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت:
بر اساس تفاهم نامه ها و قراردادهایی که اتاق های بازرگانی می توانند با کشور عمان به منظور ایجاد ارتباط تجاری منعقد کنند می توان مسیر صادرات را از خوزستان به این کشور هموار نمود.
به گزارش بدر پرس ، صنایع، معادن و کشاورزی اهوز، سیدعلی بحرینی‌‌مقدم در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به لزوم گسترش ارتباط تجاری و صادراتی با کشور عمان گفت: اتاق های بازرگانی استان به عنوان پیشانی ارتباط تجاری زمینه را برای گسترش صادرات به این کشور حوزه خلیج فارس فراهم کنند.

وی افزود: پس از اینکه اتاق های بازرگانی خوزستان مذاکرات لازم برای گسترش و ایجاد ارتباط تجاری و صادراتی با کشور عمان را انجام دهند، زمینه سازی لازم برای صادرات به این کشور را می توان از دستگاه های مربوطه تقاضا کرد تا مسیر را برای صادرات فراهم کنند.

بحرینی مقدم همچنین در خصوص رسیدگی به مشکلات میدان میوه و تره‌بار الغدیر اهواز  تصریح کرد: رسیدگی به مشکلات این میدان باید در دستور کار مسئولان باشد و باید به طور مفصل در جلسات بعدی گزارش شود و هرچه زودتر برای حل این مشکل اقدام کرد زیرا بی‌توجهی به این مساله به ضرر مردم تمام می‌شود.

همچنین در این نشست مدیر امور شعب بانک مسکن در خوزستان گفت: بالاترین مانده پرداخت تسهیلات در استان را بانک مسکن دارد که حدود 30 درصد کل تسهیلات خوزستان را پرداخت می کند.

علی اصغر نادری گفت: از سوی دولت و بانک مسکن مرکزی تکلیف شد که هیچ اعتباری برای پرداخت تسهیلات ساخت و ساز و خرید مسکن داده نشود و بانک مسکن موظف است که تسهیلات پرداختی خود را برای پروژه های مسکن مهر پرداخت کند.

وی گفت: بانک مسکن بین تکلیف ملی و پرداخت تسهیلات به انبوه سازان، پرداخت به پروژه مهر را انتخاب کرد.

نادری بیان کرد: پرداخت تسهیلات به انبوه سازان برای ساخت مسکن پایان نیافته و فقط مسیر تغییر کرده است و متقاضیان وام مسکن لازم است که از محل بدون سپرده و با خرید اوراق مشارکت تسهیلات دریافت کنند.

مدیر امور شعب بانک مسکن در خوزستان عنوان کرد: نرخ سود این تسهیلات 21 درصد است و تا 12 سال امکان بازپرداخت آن وجود دارد.

همچنین اصغر یاوری، عضو هیات رئیسه اتحادیه بارفروشان اهواز در این شورا اظهار کرد: میدان میوه و تره بار جدید در اهواز (الغدیر) زیر ساخت مناسبی ندارد و مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

وی عنوان کرد: شهرداری اهواز از غرفه داران میدان تره بار الغدیر اهواز ماهانه هشت میلیون ریال دریافت می کند این در حالی است که در استان های دیگر مبلغ بسیار ناچیزی دریافت می شود.

وی افزود: شهرداری اهواز هیچ اراده ای برای رسیدگی به میدان تره بار اهواز ندارد و نیاز است برای حل این مشکل مسئولان در اهواز وارد عمل شوند.

یاوری ادامه داد: میدان میوه و تره‌بار اهواز در سال 80 جابجا شده است. در این میدان 300 غرفه مشغول به کار بوده‌اند و  این جابجایی مشکلات فراوانی برای ما به وجود آورد که مهم‌ترین آن فاضلاب است؛ این فاضلاب به‌طور مستقیم به سبد خانوار مردم می‌ریزد و این مساله باعث آسیب رساندن به سلامت مردم می‌شود.

وی با اشاره به دیگر مشکلات این میدان گفت: یکی از دیگر مسائلی که ما را در این میدان اذیت کرده، نبود امکانات لازم برای استراحت رانندگان است و به دلیل کم‌کاری‌ها، چند نفر از رانندگان ما به دلیل همین مشکل، جان خود را از دست دادند.

یاوری یکی دیگر از مشکلات این میدان را نبود روشنایی و آسفالت برشمرد و تصریح کرد: ما از دولت می‌خواهیم که فکری جدی و اساسی برای مشکلات میدان میوه و تره‌بار اهواز کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد