عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۲۹۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
مدیر توسعه زیرساخت های فیزیکی سازمان منطقه آزاد اروند:
براساس برنامه ریزی 30 ماهه برای اجرای این 4 گیت اکنون 18 ماه از زمان آغاز به ساخت آن می گذرد و پیشرفت های خوبی در کار حاصل شده است.
به گزارش بدر پرس ، فالح صفایی دربندی با اشاره به طراحی چهار گیت ثابت در شهرهای آبادان و خرمشهر شامل جاده آبادان – اهواز، آبادان – ماهشهر، خرمشهر – اهواز و جاده امام صادق جهت ساخت افزود: براساس برنامه ریزی 30 ماهه برای اجرای این 4 گیت اکنون 18 ماه از زمان آغاز به ساخت آن می گذرد و پیشرفت های خوبی در کار حاصل شده است.

وی اظهار کرد: کار احداث ساختمان گیت آبادان (جاده آبادان – اهواز) تمام شده و تنها کارهای نهایی باقی مانده است و پیش بینی می شود که تا مردادماه امسال به بهره برداری کامل برسد.
وی با بیان اینکه انتقال بار ترافیکی نیز همراه با افتتاح ساختمان به انجام می رسد، تصریح کرد: کار ساخت المانهای مربوطه با طراحی های خاص و متفاوت و با بهره گیری از توان مشاوران ملی در دست انجام است که برای آبادان یک المان فلزی با نماد پالایشگاه و برای خرمشهر یک المان بتنی با نماد مسجد جامع پیش بینی شده است.

مدیر توسعه زیرساخت های فیزیکی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: کار طراحی گیت ها در شهریور سال 94 توسط مشاور طراح مربوطه به انجام و اتمام رسید، پس از بازبینی طرحها توسط ترکان (دبیر شورای عالی مناطق آزاد )و لحاظ برخی تغییرات در آن، طرحها به طور مجدد به مشاور جهت نهایی کردن طرح تحویل شد.

صفایی افزود: برای استقرار گیت های موقت اقدامات متفاوتی از جمله اجرای برخی تاسیسات، برق، آی.تی، علائم ترافیکی و غیره به انجام رسید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام عملیات محصور سازی محدوده منطقه آزاد اروند به طول 31 کیلومتر در طی دو مرحله اظهار کرد: در مرحله نخست به طول 16 کیلومتر از شلمچه تا انتهای شهرک صنعتی خرمشهر و در مرحله دوم به طول 15 کیلومتر از شهرک صنعتی خرمشهر تا جاده ماهشهر به انجام رسید.
وی تصریح کرد: در جریان محصور کردن محدوده منطقه آزاد اروند در برخی جاها به دلیل وجود موانع طبیعی و یا قانونی از جمله وجود زمینهای باتلاقی و یا زمین های تحت پوشش محیط زیست، کار به صورت فیزیکی انجام نشد و به جای آن دوربین های مدار بسته جهت نظارت و کنترل نصب و فعال سازی شد.
مدیر توسعه زیر ساخت های فیزیکی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: تفاوت محل گذر فیزیکی خودروها در آبادان برای وسایل نقلیه سواری کوچک و در خرمشهر برای خودروهای ترانزیتی پیش بینی شده است.
صفایی افزود: ساخت جاده «وای پس» برای رفت و برگشت خودروها، در آبادان 6 دهنه خروجی و 5 دهنه ورودی لحاظ شده، برای جاده امام صادق المانی نداریم.
به گفته وی کار قیرپاشی جاده های احداث شده ظرف روزهای آینده انجام و لاین های مربوطه آماده می شود
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد