عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۲۹۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
نایب رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:
برای تکمیل پروژه‌ها و جلوگیری از آسیب به اعتبارات پروژه‌های عمرانی ماده واحده سال مالی، مهلت جذب اعتبارات طرح‌های عمرانی بودجه سال 1395 کل کشور از پایان تیرماه به پایان شهریورماه سال 1396 تغییر پیدا کرد.
به گزارش بدر پرس ، سید راضی نوری  با اشاره به تصویب دو فوریت طرح تغییر مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال 95 که مورد موافقت نمایدگان قرار گرفت اظهار کرد: بر این اساس مهلت هزینه‌کرد اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای و مالی در سال 95 تا پایان شهریور ماه سال 96 تمدید شد و همچنین استفاده از اسناد خزانه اسلامی برای کلیه مصارف طرح‌های عمرانی بلامانع است.

وی ادامه داد: بودجه سال 1395 کل کشور دیر ابلاغ شده است و فرصت کافی برای جذب آن وجود ندارد و این مسئله باعث برگشت منابع به خزانه می‌شود بنابراین برای تکمیل پروژه‌ها و جلوگیری از آسیب به اعتبارات محدود پروژه‌های عمرانی ماده واحده سال مالی، مهلت جذب اعتبارات طرح‌های عمرانی بودجه سال 1395 کل کشور از پایان تیرماه به پایان شهریورماه سال 1396 تغییر پیدا کرد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان خوزستان خاطرنشان کرد: از نظر سال مالی 31 تیرماه آخرین مهلت دستگاههای اجرایی برای استفاده از اعتبارات سال قبل است که در این میان به دلیل محدودیتهایی که مناطق سردنشین در این ارتباط دارند این طرح مطرح شد که به دلیل دیر ابلاغ شدن بودجه سال 95 این طرح به تمام کشور تعمیم داده شد.

نوری با بیان اینکه این طرح دو ماه تمدید شد تا اعتبارات مورد نظر را برای پیشرفت پروژه‌ها انجام دهند یادآور شد: مانده وجوه مصرف نشده این اعتبارات حداکثر تا دهم مهرماه سال 96 به خزانه داری کل کشور واریز می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: در نشست علنی امروز امروز مجلس شورای اسلامی نیز نمایندگان با کلیات طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک‌دارایی سرمایه‌ای و مالی سال ۹۵  کل کشور با رای اکثریت آنها موافقت شد.

نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی طرح دو فوریتی تغییر مهلت جذب اعتبارات پروژه یا طرح‌های عمرانی سال 1395 کل کشور را با 184 رأی موافق، 36 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 249 نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد