انگار برای حسینی شدن ما ، راهی جز بی حسین شدن زینب نبود.ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر تسلیت باد
      
کد خبر: ۳۰۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
«گفتمان تغییر بزرگ؛ نه به تفرقه و آری به همگرایی و پیشرفت دزفول»
بقلم ؛ دکتر مصطفی رشیدی
در ابتدا اشاره کنم که انتخاب هیات رئیسه شورا و به پیروی از آن انتخاب شهردار بدون لابی، شفاف و براساس تضمین صداقت و برادری در 4 سال پیش رو، برای ایجاد سنتی مردمی و به دور از جو قومی صورت گرفت که بنده از آن به آغاز یک «تغییر بزرگ» در شهر و شهرستان دزفول براساس گفتمان «نه به تفرقه و آری به همگرایی و پیشرفت دزفول» یاد میکنم.

ترکیب 7 نفر در رای گیری هیات رئیسه شورای پنجم، بدون توجه به مسائل قومی بسیار قابل توجه بود که همین حضور حداکثری، 2 عضو دیگر شورای شهر را هم به امید جا نماندن از گفتمان نو و در حال ظهور «نه به تفرقه و آری به همگرایی و پیشرفت دزفول» به رای دهندگان به شهردار منتخب دزفول محلق نمود. این انتخاب های متوالی نوید دهنده یک «تغییر بزرگ» به نفع مردم شهر و حتی شهرستان دزفول است که در طول 4 سال و بیشتر نتایجش کاملاً مشهود و ملموس خواهد شد.

تغییر بزرگی که از این به بعد می رود تا همه ساکنان دزفول را در چتر عدالت قرار دهد و به موج سواری های قومی پایان دهد. همان موج سواری هایی که قریب به 4 دهه است جز ویرانی و سیر قهقرایی شهرستان چیزی در بر نداشته است. در طول سه ماه نخبگان زیادی سعی نمودند تا به جای لابی های سیاسی و زد و بندهای پست و شغل و غیره، با ارائه کاستی ها و محرومیت های شهر دزفول و لزوم چشم اندازسازی برای رفع بی عدالتی های فضایی و ارتقاء شهر دزفول به یک الگوی جهانی تلاش نمایند که در طول 4 سال آینده برای همگی قابل لمس خواهد بود. 

چینش هیات رئیسه کنونی شورا نیز بیش از اینکه بخواهد محملی برای تخریب از سوی عده ای باشد، باید با عقلانیت نگریسته شود و آن را نباید با مسئله شهردار شدن مهندس دوایی فر جمع بست. چرا که ایشان خود را مدیر اجرایی شهر دزفول می داند و شورا را مسئول قانون گذاری و نظارت. 

در رویکرد جدید اعضای شورا به جای تقسیم غنائیم و پست ها و وعده استخدام های فامیلی سعی بر تعامل در جهت ارتقای زیرساخت های شهری در مناطق محروم و حاشیه و رفع برخی از موانع قانونی مالکیت، پروانه کار و غیره به تناسب ناتوانی مالی قشر کم درآمد شد. همچنین ایجاد عدالت فضایی در توسعه فضای سبز، بهداشت شهری و تمرکز بر درآمدزایی پایدار و اشتغال زایی محور کوشش شورا و شهرداری خواهد بود.

در این مدت اتهاماتی بر شهردار منتخب جناب آقای مهندس دوایی فر وارد شد که در دو حوزه «عدم کار فرهنگی» و «شهردار لوکس مناطق مرکزی و بدون توجه به مناطق حاشیه» قابل جمع بندی است. به رغم اینکه ایشان منکر چنین اتهاماتی است که اسناد و استدلالاتی نیز برای آن دارد، اما سع

ی ایشان در رد این فرضیه ها با اقدام و عمل مناسب در حوزه فرهنگ و توسعه متوازن مناطق شهری با الویت مناطق کمتر توسعه یافته با کمک و مشاوره نخبگان و فرهیختگان شهرستان است. این امر زمینه را برای رفع سوءتفاهمات فراهم خواهد نمود و مانع از موج سواری عده ای خواهد شد که تا آخرین لحظه با لابی های فراشهرستانی به دنبال حذف گزینه دوایی فر به عنوان شهردار دزفول بودند. 

با شروع به کار مدیریت شهری جدید، این تحول گفتمانی بر همگی مشخص خواهد شد. همه مردم دزفول هم به دنبال این تحول بوده و انتظاری جز آن ندارند. البته ما شهروندان دزفول باید با نظارت و مشارکت مردمی خود همیشه مانع از کم کاری ها و البته حمایت مسئولین در جهت تقویت این گفتمان «تغییر بزرگ» برآئیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد