آن که احسانش زیاد باشد،دوستان وبرادرانش او را دوست بدارند.   امام علی (ع)      
کد خبر: ۳۰۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
بقلم ؛ نویسنده...محسن بابادی...تحلیلگر و مفسر فوتبال ایران
پس از باخت کابوس وار 6 بر 1 تیم استقلال مقابل العین امارات در لیگ قهرمانان آسیا طی ماه های اخیر، تمامی هواداران و حتی کادر فنی این تیم سعی نمودند بنوعی این نتیجه را 1 حادثه دانسته و آن را بدست فراموشی بسپارند. 
زیرا عملکرد منصوریان مربی جوان کشورمان در فصل گذشته تحسین برانگیز بوده و با اینکه تیم استقلال در لیگ برتر نایب قهرمان شد، اما در 1 سورپرایز بیادماندنی پرسپولیس قلدر و تا دندان مسلح را در دربی برگشت شکست داد و در نیم فصل نیز دوم 35 امتیاز کسب نمود. این درحالی است که تیم قهرمان 34 امتیاز دشت نمود و به لطف عملکرد خوب و امتیازات جمع آوری شده در نیم فصل نخست قهرمان لیگ برتر شانزدهم شد. 

اما در فصل جاری، با توجه به فرصت و شناخت کافی کادر فنی استقلال و همچنین جذب بازیکنان مورد دلخواه، تا به اینجای کار انتظارات هیچ یک از اهالی فوتبال و طرفداران برآورده نشده است. همه ما بخوبی می دانیم سهم علیرضا منصوریان در این ناکامی ها چقدر بوده و قصد هم نداریم این موضوع را بشکافیم، اما ترس ما از موضوع مهمتر دیگری است. 

ان شاالله این فصل با همه کمی و کاستی ها با موفقیت استقلال به پایان  برسد، اما نکته مهم اینجاست که نبایست مهره سوزی کنیم و کاری کنیم که این مربی جوان و بادانش که سالها دستیار کیروش بوده و در تیم نفت تهران نیز عملکردی شایسته داشته، همچون گل محمدی و استیلی در پرسپولیس و دایی و قلعه نویی در تیم ملی برای همیشه به بلک لیست فوتبال ایران برود. علیرضا منصوریان این فصل اشتباهات بزرگی داشته که مهمترین آن تغییرات مکرر در سیستم و ترکیب تیم یا اصطلاحا بکارگیری سیستم چرخشی در استفاده از تمامی بازیکنان بوده است. موارد دیگری هم بوده که گفتن و نگفتنش در برهه کنونی دردی را دوا نکرده و از بیانش چشم پوشی میکنم. 

اما همه ما می دانیم که ایشان مربی به روز، اهل تفکر و صاحب سبکی است که هنوز نتوانسته اهداف و برنامه های بزرگ خویش را پیاده سازی نماید. بله قبول دارم که ایشان بسیار ریسک پذیر بوده و برای این تغییر و تحولات مکرر آبروی فوتبالی خویش را گرو گزارده، اما میبایست به ایشان حداقل 1 نیم فصل فرصت داد، نه اینکه با شعارهای دور از شان بیش از 2 دهه افتخار آفرینی و خدمات صادقانه وی را نادیده بگیریم. همگی شما به نیکی می دانید که ایشان در فصل قبل نیز، بخاطر جوانگرایی بی سابقه مورد مواخذه طرفداران احساسی فوتبال قرار گرفته بود. اما نتیجه چه شد؟ معرفی چند بازیکن زبده به فوتبال کشور و نایب قهرمانی در لیگ برتر کوچکترین مزد اعتماد به وی بوده است.

پس حال که ایشان هنوز با تیم استقلال قرارداد داشته و روی نیمکت این تیم است، از تمامی طرفداران، جراید و رسانه ها خواهشمندم 25 سال خدمت وی به فوتبال این مملکت و باشگاه استقلال را نادیده نگرفته و تا آخرین دقایق بازی ها و لحظات حضور وی در راس سکان هدایت تیم بزرگ استقلال از وی جانانه حمایت کنند. 

هیچکس بی عیب و نقص نیست، اما هر کار بزرگ و سعی در نوآوری هزینه در پی داشته و میبایست ماهی در اقیانوس شنا کند تا تبدیل به نهنگی عظیم الجثه شود. پس به علیرضا منصوریان فرصت داده و اجازه بدهید همچون سایر بزرگان استقلال این تیم را به ساحل آرامش و اوج قله شکوفایی نزدیک و نزدیکتر نماید.

 ضمنا بالاتر از سیاهی که رنگی نیست. حتی در صورت عدم کسب نتایج لازم و بنا بر رفتن ایشان پیش از اتمام قرارداد، بصورت کاملا حرفه ای و با تصمیم ایشان و تیم استقلال، همکاریشان با مجموعه به پایان رسیده و به هیچ وجه نیز نیازی به مشوش نمودن سکوها و تخریب وی نیست. هر چه باشد ایشان بزرگ استقلال و خاک خورده فوتبال این مملکت است. مراقب رفتار خویش بوده و کاری نکنیم که حتی با مربیان خارجی نیز تا بحال نکرده ایم.

نویسنده...محسن بابادی...تحلیلگر و مفسر فوتبال ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد