هرکه بر نردبان همت ها بالا رود،ملت ها او را بزرگ دارند  امام علی (ع)      
کد خبر: ۳۱۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
نویسنده ؛ محسن بابادی...مفسر و تحلیلگر فوتبال کشور
بدون مقدمه عرض کنم که مک درموت مربی بدنساز کارکشته ای  بوده و قطعا بعلت کار کردن در کنار مربیان بزرگ، دانش فنی و فوت و فن کوزه گری را بخوبی آموخته است. 

اما تمامی اینها دلیلی بر این نیست که بتواند در چنین برهه حساسی نفر اول کادر فنی تیم خسته استقلال شده یا اینکه مرهمی بر دل زخم خورده هواداران باشد.

 ایشان هر چقدر هم صاحب دانش فنی باشد، نهایتا می تواند 1 بدنساز خوب باشد و نه 1 سرمربی تاپ. البته همانند هر مربی که تلاش بر انتقال علم، تجربه و تفکراتش به تیمش داشته و گاها نیز علیرغم فراهم بودن تمامی شرایط موجود ممکن است به بن بست بخورد، گاها 1 مربی بدنساز، 1 مربی دروازبان و حتی 1 ماساژور نیز ممکن است نتوانند معلومات خویش را به تیم تزریق نموده و امکان دارد به مشکل بربخورند. در مورد مک درموت انگلیسی نیز تا بدین لحظه چنین بوده و نوع بدنسازی وی یا متناسب با شرایط جسمانی و روانی بازیکنان استقلال نبوده، یا اگر هم بوده، اختلافات فاحشی مابین شیوه های تمرین دادن منصوریان و ایشان وجود داشته است. 

پس ممکن است یکی از دلایل این عدم نتیجه گیری بعلت بیش تمرینی و خستگی بازیکنان یا حتی خنثی سازی اثرات تمرینات غیر هم راستا بوده باشد. زیرا تنها هنرش این بوده که چندین بازیکن مصدوم و ناآماده که از دقیقه 70 به بعد دچار افت شدید بدنی می شوند را تحویل تیم استقلال بدهد و متاسفانه از این تیم مقتدر 1 شیر بی دندان ساخته است.

 پس خواسته یا ناخواسته، یکی از عوامل ناکامی استقلال خود مک درموت بوده است. اصلا ایشان اگر مربی قابلی بود، میبایست از همان هفته های ابتدایی لیگ چنین نقاط ضعف مشهودی را شناسایی نموده تا بتواند در همان کار تخصصی اش که بدنسازی است، گرهی از مشکلات استقلال باز کند. اما چنین نشد که نشد. 
البته شاید ایشان بتواند در کسوت سرمربیگری بدلایل ذکر شده در ذیل کمکی ولو ناچیز به استقلال نماید.

1 . برقراری بالانس و همخوانی مابین تمرینات بدنی، تاکتیکی و فنی تیم.
2 . بهره بردن از شوک مثبت روانی ایجاد شده در باشگاه و حتی بازیکنان.
3 . انگیزه های شخصی وی جهت نشان دادن توانایی های فنی اش.
4 . همراهی احتمالی سکوها و بازیکنان با وی جهت برون رفت از بحران کنونی.

5 . رسیدن بازیکنان مصدوم یا محروم به بازی های آتی، حساب بردن و تمکین کامل بازیکنانی که به اتهام خط دهی و دخالت در مسائل فنی تیم مورد هجمه رسانه ها و مدیریت باشگاه بوده اند.
6 . سکوت مطلق در حاشیه تیم و برقراری آرامشی نسبی. همچنین بعلت رسوایی در برنامه نود و سایر رسانه ها، عدم دخالت برخی از مدیران باشگاه در مسائل فنی.

7 . رسیدن بازیها به هفته های میانی نیم فصل اول و افزایش شناخت کادر فنی و هواداران از ترکیب تیم و اینکه اکنون بدن های بازیکنان کاملا در شرایط مسابقه قرار گرفته اند.

8 . آزادی عمل در اتخاذ هر گونه تمرین بدنسازی و فنی توسط سرمربی جدید.

در خاتمه ضمن آرزوی موفقیت برای تیم محبوب استقلال، لازم است از زحمات علیرضا منصوریانی که ناموفق بوده نیز تشکر نمایم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد