انگار برای حسینی شدن ما ، راهی جز بی حسین شدن زینب نبود.ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر تسلیت باد
      
کد خبر: ۳۱۵۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
چرا درخوزستان سازمان تامین اجتماعی در اجرای قانون مشاغل سخت و زیان بار و همچنین ارائه خدمات بیمه گزاران وبرخورد با کارفرماهایی که تعلل در پرداخت حق بیمه داران میکنند تعلل میکند؟!
به گزارش بدر پرس دکتر جلیل مختار نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی با   انتقاد از سازمان تامین اجتماعی در خوزستان گفت  :  چرا درخوزستان سازمان تامین اجتماعی در اجرای قانون مشاغل سخت و زیان بار  و همچنین ارائه خدمات بیمه گزاران وبرخورد با  کارفرماهایی  که تعلل در پرداخت حق بیمه داران میکنند تعلل میکند؟!
وی گفت طبق ماده 36 قانون تامین اجتماعی سال 1354 کارفرما مسئول پرداخت مزد یا حقوق و مزایای سهم بیمه شده به سازمان میباشد و مکلف است  در زمان پرداخت مزد یا حقوق یا مزایا سهم بیمه شده را کسر نموده و سهم خود را بر روی آن افزوده و به سازمان پرداخت نماید.

وی در ادامه افزود : در صورتی که کارفرما از کسرحق بیمه،  بیمه شده خوداری کند شخصا مسئول پرداخت آن خواهد بود .

تاخیر کارفرما در پرداخت حق بیمه یا عدم پرداخت ان رفع مسئولیت و تعهدات سازمان در مقابل بیمه شده نخواهد بود چراکه سازمان تامین اجتماعی استان در خصوص مشاغل سخت و زیان آور در صورت عدم دسترسی به کارفرما 4% را از خود بیمه گذار اخذ میکند . جلیل مختار افزود:
چرا سازمان تامین اجتماعی خوزستان در در صورت تاخیر در پرداخت بیمه کارکنان از تمدید دفترچه های خدمات درمانی و ارائه هرنوع خدمات امتناع می ورزد ؟؟؟

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی ،با ارایه گزارشی در خصوص  تخلفاتی که در سازمان تامین اجتماعی خوزستان گفت :   در سازمان تامین اجتماعی خوزستان و مدیریت شعب شهرستان آبادان از دریافت لیست حق بیمه کارگاه ها مانند شهرداری آبادان ،سازمان های آتش نشانی ،آب و فاظلاب شهری و روستایی شرکت های مستقردر شهرک های صنعتی و سایر کارگاه ها به واسطه داشتن و معوقه های گذشته یا حق بیمه های جاری استنکاف مینماید. 

وی در ادامه تصریح کرد : ماده 36 قانون تامین اجتماعی ؛قانون گذار به صورت واضح اعلام نموده که عدم پرداخت حق توسط کارفرما و یا تاخیر در آن مانع تعهدات تامین اجتماعی نمیگیرد . لذا این اقدام  مدیرکل تامین اجتماعی استان و نیز آبادان مبنی بر عدم دریافت لیست حق بیمه کارگاههای مستقر در آبادان فاقد وجاهت قانونی می باشد و بر اثر این دستور غیر قانونی بیمه شدگان متحمل خسارت های مالی زیادی شده اند.بطور نمونه  : شعبه یک آبادان لیست حق بیمه آذرماه سال 94 و اردیبهشت لغایت شهریور ماه 95 و نیز اداره آب و فاضلاب در دی و بهمن ماه 95 تاکنون حق بیمه انها دریافت نشده است و در بحث کارگران ساختمانی به منظور استفاده از تسهیلات پرداخت حق بیمه کارگران در امور ساختمانی بهمین شکل عمل شده است. 

دکتر جلیل مختار نماینده مردم آبادان گفت : مدیر کل تامین اجتماعی استان برای هریک از شعب 1 و 2 آبادان سهمیه 50نفری تعیین نموده  که به واسطه پیگیری های صورت گرفته 250سهمیه دیگر اضافه شده در حالی که در ابتدای سال96 تاکنون 837 نفر در مشاغل ساختمانی و در جهت استفاده از تسهیلات ثبت نام کرده اند و تا به امروز حدودا 630 نفر در نوبت استفاده از خدمات و حمایت های بیمه ای و تامین اجتماعی هستند در صورتیکه این کارگران باید سریعا تحت پوشش خدمات سازمان قرار بگیرندنام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد