آن که احسانش زیاد باشد،دوستان وبرادرانش او را دوست بدارند.   امام علی (ع)      
کد خبر: ۳۲۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت مطرح کرد:
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با تقدیر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه بهداشت و درمان، گفت: دیگر کشورهای جهان نیز باید از این تجربیات در کشور خود استفاده کنند
به گزارش بدرپرس: مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با تقدیر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه بهداشت و درمان، گفت: دیگر کشورهای جهان نیز باید از این تجربیات در کشور خود استفاده کنند.

"تِدروس آذانوم قبریسوس" در دیدار خود با دکتر سیدحسن هاشمی - وزیر بهداشت کشورمان که در پاکستان صورت گرفت، اظهار کرد: صنعت تولید دارو در ایران از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده و ایران داروهای با کیفیتی تولید می‌کند.  می‌توانیم از تجربیات ایران در این زمینه برای دیگر کشورها استفاده کنیم، زیرا در برخی موارد، دسترسی به داروی با کیفیت از مشکلات عمده این سازمان است.

وی با اشاره به برنامه خود برای سفر به تهران و آشنایی با پیشرفت‌های ایران در زمینه گسترش بهداشت و درمان،   ادامه داد: امید است در آن سفر، زمینه همکاری‌های محکم‌تر ایران و سازمان جهانی بهداشت فراهم شود.

 قبریسوس در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از اقدامات وزارت بهداشت ایران در زمینه اختصاص اعتبارات مناسب به بهداشت شهروندان، گفت: تهران در زمینه تحقیقات سرطان عملکرد عالی دارد و می‌توان از تجربیات ایران در این زمینه نیز استفاده کرد.

  در ادامه این دیدار، دکتر سیدحسن هاشمی خواستار گسترش همکاری سازمان بهداشت جهانی با ایران شد و گفت: ایران در اجرای برنامه‌های سلامت شهروندان با سازمان جهانی بهداشت مشارکت خوبی دارد. بنابراین این همکاری باید تداوم یابد.  دولت ایران تلاش می‌کند  اصلاحاتی را در بخش سلامت شهروندان انجام دهد و حمایت و کمک سازمان بهداشت جهانی در این خصوص برای ایران اهمیت دارد.

وزیر بهداشت در پایان سخنان خود بیان کرد: سازمان جهانی بهداشت می‌تواند مرکز منطقه‌ای برای بهره‌گیری از تجربیات ایران در بخش سلامت راه‌اندازی کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد