عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۳۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۴
رئیس جمهور ترکیه قصد دارد، دخترش را برای مصون ماندن از پیگرد قضایی به اتهام فساد مالی، در انتخابات پارلمانی آینده نامزد کند.
به گزارش بدر پرس به نقل از واحد مرکزی خبر ، روزنامه حریت چاپ ترکیه نوشت: اردوغان و خانواده اش ، حزب عدالت و توسعه و نزدیکان وی تاکنون به رسوایی های زیادی از جمله فساد و رشوه خواری متهم شده اند و اسناد و مدارک زیادی درباره دست داشتن « بلال » پسر اردوغان در پرونده های فساد و رشوه وجود دارد.

این روزنامه ادامه داد،  اما اردوغان فشارهای زیادی بر دستگاه قضایی و پلیس ترکیه برای جلوگیری از محکومیت فرزندان و نزدیکانش اعمال می کند.

این روزنامه افزود: هنوز  نامزدی دختر اردوغان قطعی نشده است.

بولنت تزجان نایب رییس حزب جمهوری خلق ترکیه گفت: سمیه دختر اردوغان و حتی بلال پسر وی بعد از این رسوایی ها به مصونیت در مقابل دستگاه قضا نیاز دارند و ممکن است تلاش های زیادی در آینده برای مصون ماندن آنان از پیگرد قضایی صورت گیرد.

وی اظهار داشت، علت نامزد کردن سمیه اردوغان در انتخابات پارلمانی آینده به تلاش برای حمایت از وی از طریق مصونیت پارلمانی صورت می گیرد.

این مخالف دولت ترکیه تاکید کرد رجب طیب اردوغان از طریق اتهام زنی و انتقاد از دیگران بر ماندن بر کرسی سیاست و ریاست اصرار دارد این در حالی است که کاخ ریاست جمهوری باید از هرگونه مناقشه سیاسی به منظور حفظ دولت و تضمین اجرای مفاد قانون اساسی به دور باشد.

نایب رییس حزب جمهوری خلق ترکیه خاطرنشان کرد در صورتی که اردوغان به حمایت از حزب عدالت و توسعه در انتخابات آینده ادامه دهد و همچنان به عنوان رهبر این حزب باقی بماند با پاسخ مناسبی مواجه خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد