هرکه بر نردبان همت ها بالا رود،ملت ها او را بزرگ دارند  امام علی (ع)      
کد خبر: ۳۲۷۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
نویسنده...محسن بابادی...آنالیزور و کارشناس فوتبال
صدای تاپ تاپ قلب هواداران قرمز و آبی به گوش میرسد. آری ساعاتی بیش تا بزرگترین شهرآورد قاره آسیا نمانده است.
در یک سوی میدان برانکو ایوانکویچ قصد دارد با سیستم 442 لوزی خویش اشک های الماس گونه پیرمرد آلمانی را از گونه هایش جاری کند. این را در مصاحبه برانکو بخوبی دیده ایم که تنها برد می خواهد و بس. حتی به تساوی نیز راضی نیست. لذا با کمک بازیکنان اصلی و تعویضی همچون بیرانوند، ماهینی، حسینی، خلیل زاده، انصاری، ربیع خواه، محرمی، کامیابی نیا، امیری، مسلمان، رسن، منشا و علیپور به هدفی که مدتهاست دنبال می کند می اندیشد. از سوی دیگر شفر که با خونسردی و اعتماد بنفس هر چه تمامتر آرزوی بهترین ترکیب پرسپولیس در این کارزار را دارد، نشان داده که واهمه ای از این رقابت نداشته و نقشه های پنهانی و سورپرایزی بی سابقه مدنظرش است. لذا از بین بازیکنانی همچون 2 حسینی، زکی پور، چشمی، غفوری، شجاعیان، ابراهیمی، باقری، حیدری، چپاروف، اسماعیلی، قربانی، بیت سعید، قائدی، شهباززاده و انصاری،
 بهترین و آماده ترین بازیکنان را به کار خواهد گرفت. گویا هیچ توجهی به اسم ها نداشته و تنها تجربه بازیکنان را ملاک حضور در این مسابقه نمی داند. البته برانکو از بازیکنان و سیستم خویش شناخت بیشتری دارد، اما شفر در انتخاب بازیکنان ممکن است کمی سردرگم بوده و تا بیاید کار را جمع و جور نماید، ممکن است قافیه و حداقل دقایق ابتدایی مسابقه را از کف داده باشد. البته ممکن است بنا به شرایطی که در ادامه خواهم گفت، سیستم شفر از 442 لوزی به 4132 نیز تبدیل شود.
احتمالا عمق دفاع پرسپولیس و خط میانی پرسپولیس اجازه خودنمایی زیادی به استقلالی ها نداده و شفر جهت ضربه زدن به حریف روی سانتر، بازیسازی و کارهای ترکیبی از کناره ها و یا استفاده از فاصله مابین خط دفاعی و میانی پرسپولیس و آمادگی اسماعیلی و قربانی سرمایه گذاری نماید. شفر 2 آپشن دیگر نیز دارد که یکی ضربات ایستگاهی و دیگری که مهمترین فاکتور است، عدم تمرکز و اشتباهات احتمالی بازیکنان خط دفاعی و دروازبان پرسپولیس است. لذا به احتمال زیاد برای پرسپولیس دام و تله پهن نموده تا در پی جلو کشیدن امیری، مسلمان(رسن)، محرمی و کامیابی نیا یا ربیع خواه، از فاصله ایجاد شده مابین این بازیکنان که برای کمک به خط حمله جلو کشیده اند و همچنین خط دفاعی، کار را تمام کرده و سپس پرسینگ، دفاع و ضدحمله را برای حفظ نتیجه در برنامه داشته باشد. چرا که شفر به این پیروزی بیش از نان شب محتاج است.
از طرفی برانکو که بدنبال بازی تهاجمی و تدارک حمله برای گلزنی از ابتدای بازی است، میبایست از خط دفاعی خویش به رهبری سید جلال غافل نشده و عجولانه کار را دنبال نکند. چرا که ممکن است حوادث دربی سال قبل تکرار شده و دیگر فرصتی برای جبران باقی نمانده نباشد. لذا میبایست با توجه به قدرت خط هافبک پرسپولیس با 1 بازی تدریجی و هوشمندانه همراه با سرعت دادن به بازی در پشت محوطه جریمه استقلال، بازیکنان خویش را به دروازه این حریف چغر بد بدن نزدیک نموده و نیم نگاهی نیز به ضد حملات استقلال نیز داشته باشد.
آنچه مسلم است این داربی با تمامی داربی ها متفاوت خواهد بود. زیرا پس از سال های متمادی شاهد حضور 2 مربی خارجی در راس سرخابیها در این رویداد مهم هستیم.
اما چشمتان روز بد نبیند. بدترین حالت ممکن بازی درگیرانه، لو رفتن پاسها و تخریب بازی 2 تیم به همراه خشونت و خنثی سازی برنامه های 2 تیم با محوریت حضور توپ در میانه میدان است. این چیزی است که احتمالش نیز وجود دارد. اگر چنین شود، ممکن است گلها اتفاقی و بر اثر خلاقیت بازیکنان هر تیم یا اشتباهات حریف رقم بخورند.
امیدوارم 1 بازی زیبا، چشم نواز و جوانمردانه همراه با شئونات اخلاقی را شاهد بوده که حداقل در ساعت 18:35 از وقت گذاشتن و دیدن این مسابقه پشیمان نشده باشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد